דוד בהר פרחיה, נבט יצחק וקבוצת סלה-מנקה בין זוכי פרס משרד התרבות לאמנות פלסטית

השלושה זכו לצד שבעה נוספים בפרס של 50 אלף שקלים כל אחד. בני אפרת ונורית דוד זכו בפרס למפעל חיים לשנת 2017. כמו כן חולקו פרסים גם לאמנים צעירים

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לאה מאואס ודיאגו רוטמן, קבוצת "סלמנקה"
מיה אשרי
מיה אשרי

משרד התרבות הכריז על הזוכים בפרסי המשרד לאמנות פלסטית לשנת 2017. בפרס, בשווי 50 אלף שקלים, זכו עשרה אמנים, בהם ד"ר דוד בהר פרחיה, נבט יצחק וקבוצת סלה-מנקה (לאה מאואס ודיאגו רוטמן). בפרס למפעל חיים זכו האמנים הוותיקים בני אפרת ונורית דוד, גם הוא בשווי של 50 אלף שקלים כל אחד.

על ד"ר בהר פרחיה כתבו השופטים כי עבודתו, המשלבת יצירה אמנותית עם מחקר אדריכלי, "מבטאת קשב, מקוריות והעמקה". בין הנימוקים לזכייתה של יצחק נכתב כי "עיסוקה בתרבות המזרח, מרחיב את הרפרטואר המוכר ומוסיף לו רבדים מעוררי מחשבה ומורכבות". על קבוצת סלמנקה כתבו השופטים כי "ועדת הפרס מוקירה את פעילותם ומבקשת לתמוך בהמשך יצירתם" וכי "זה שנים רבות שהקבוצה משפיעה על עולם האמנות הישראלי".

נבט יצחק, "שטיח מלחמה" (פרט מאנימציה), 2014צילום: נבט יצחק

לצדם של בהר פרחיה, יצחק וסלמנקה זכו בפרס המרכזי גם אורן אליאב, עליו כתבו השופטים כי "יצירותיו וירטואוזיות" ו"מבטאות את התהליך המעמיק שעבר"; יובל יאירי, שיצירתו היא "אינטליגנטית ומרהיבה כאחד"; אורלי סבר, שהרשימה את השופטים ב"מתח שבין הזר והמוכר ביצירותיה"; חיימי פניכל, שיצירתו " מדגימה מיומנות יוצאת דופן באופן הטיפול בחומרים"; איילת כרמי, אותה שיבחו השופטים על "התחכום הסגנוני והרעיוני של היצירות"; יוסי מארק, ש"ציוריו הפיגורטיביים מבטאים מורכבות רגשית באמצעות הבעות אנוש המצוירות במיומנות טכנית ניכרת"; ועילית אזולאי, שקיבלה את הפרס "מתוך הערכה למחשבה העוצמתית שהיא מעוררת". בוועדת הפרס ישבו ד"ר דורון לוריא ממוזיאון תל אביב, האמנית נחמה גולן וד"ר רונית שטיינברג מ"בצלאל".

עשרה אמנים זכו גם בפרס האמן הצעיר, בשווי 10,000 שקלים כל אחד: יונתן אולמן, נטלי אילון, דור זליכה לוי, תמר לוינסון, שיר מורן, גיא ניסנהאוס, נועם עומר, נעמה ערד, אברהם קריצמן ואסף שחם. בפרס לעידוד היצירה, בשווי 20 אלף שקלים כל אחד, זכו אתי אברג'יל, לי אורפז, איתי אייזנשטיין, איל אסולין, אסף גאם הכהן, ליאור גריידי, שירלי וגנר, אמירה זיאן, מארק יאשאייב ושחר יהלום.

רישום ותצלום המודל של הבאסטה שתכנן דוד בהר-פרחיהצילום: דוד בהר פרחיה

השרה מירי רגב מסרה בעקבות ההכרזה: "האמניות והאמנים הזוכים מייצגים קשת של גוונים בעשיה פורצת הדרך בתחומי האמנות הפלסטית בישראל. אנו עדים לפריחה ולשגשוג המקצועיים של האמנות הפלסטית בישראל ואין כל ספק, שלזוכות ולזוכים תרומה מכרעת לכך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ