רישום של האמנית תמר גטר נגנב מהמשכן לאמנות בעין חרוד

הגניבה התגלתה יום לאחר פתיחת התערוכה החדשה של האמנית. "יש לי תקווה שמי שלקחו את העבודה יתביישו ויחזירו", אמרה

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה אשרי
מיה אשרי

רישום של האמנית תמר גטר נגנב מהמשכן לאמנות בעין חרוד לפני כמה ימים. הרישום — אחד משני רישומים המהווים יצירה אחת, "הליוטרופיון, סדרה 53" — היה תלוי על קיר המוזיאון, כחלק מתערוכה המוקדשת לסדרת "הליוטרופיון" של גטר.

ציור של כפות רגליים

אתמול (שני) העלו המשכן וגטר הודעה משותפת בפייסבוק, ובה דיווחו על הגניבה. "מי שגנב/ה רישום זה גם הרס/ה בכך עבודה", כתבו. "אנחנו המומים מגסות הרוח של המעשה, מהפגיעה ביצירה, ביוצרת, במוזיאון ובקהל המבקרים בו". בפוסט הבהירו כי יש מצלמות אבטחה במוזיאון, וכי "במידה שהעבודה תחזור ללא פגע, לא נפעיל הליכים משפטיים נגד הגנב/ת".

בשיחה עם "הארץ", סיפרה גטר כי הגניבה התגלתה יום לאחר הפתיחה הרשמית של התערוכה, וכי לא ידוע מתי בדיוק נגנב הציור. "אם זה קרה בזמן הפתיחה זה היה קל מאוד, היו מאות אנשים. הרישומים היו ללא מסגור — זו היתה הכוונה שלי, לתלות אותם ללא השיקוף של זכוכית. הם היו תלויים במגנטים אז היה קל מאוד להוריד אותם מהקיר".

לדבריה, צמד הרישומים חשוב לה במיוחד. "בתוך המערך של הרישומים שנבחר ונתלה, לזוג הרישומים הזה היה מעמד מיוחד בשבילי בתערוכה הזו. המראה של העבודה הזו היה יוצא דופן מסדרות אחרות. גם במובן הזה חבל לי מאוד". היא הוסיפה כי היא עדיין מקווה שהעבודה תשוב לבעליה: "יש לי עדיין איזו תקווה שמי שלקח או לקחה אותה יתביישו ויחזירו. זו התקווה היחידה שלי".

לפני כשנה נגנבה עבודה של מאיר פיצ'חדזה מגלריה חזי כהן בתל אביב, המנהלת את עזבונו. גם אז, התמונה — שהיתה קטנת ממדים — נגנבה מקיר הגלריה, בשעות הפעילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ