המנהל לשעבר של תלמה ילין, יצחק נתן: "זה הלם. לא ידענו כלום"

המנהל שקיבל לעבודה את בועז ארד ואת מנחם נבנהויז: "לא נכון שכולם ידעו. עובדה שאמן מוכר ואיש חינוך שבנותיו למדו כאן הציע למנות את ארד לראש מגמה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק נתן. שמועות? לא הגיעה אלינו אף שמועה
מיה אשרי
מיה אשרי

"הכתבות מכילות דברים המבוססים על מידע אמין, אבל יש הרבה דברים שבינם לבין המציאות אין קשר", אומר יצחק נתן, מנהלה של תלמה ילין במשך 32 שנה ומי שקיבל לעבודה את בועז ארד, את מנחם נבנהויז ואחרים. במיוחד מתרעם נתן על הטענה ש"כולם ידעו" על שהתרחש במסדרונות בית הספר. "זה הלם מוחלט", הוא אומר ל"הארץ" בעקבות שורת הגילויים על מעשיהם של מורי בית הספר. "לא עלה על דעת אף אחד מאיתנו. שאלתי גם את סגניתי דאז, גם היא אמרה שהיא לא שמעה כלום. עכשיו אני קורא בעיתונות, גם אצלכם, 'כולם ידעו, היו שמועות'. לא מיני ולא מקצתי. לא היתה ולו שמועה אחת שהגיעה לאוזנינו".

נתן מדבר בהערכה על בועז ארד, האמן ומורה מגמת האמנות ששם קץ לחייו בסוף השבוע לאחר תחקיר "מאקו" שחשף כי ניהל מערכות יחסים מיניות עם תלמידות בנות 16. "הוא היה מורה טוב. מורה שיצר קשר טוב עם התלמידים, ידע להעביר את החומר, לגרום להם לאהוב את האמנות, את הצילום, את הצבע, את הרישום", הוא מספר. "הוא היה מאוד יציב, היתה לו אישיות נעימה, היה לי דיאלוג טוב איתו. לא היה עולה בדעתי ולא עלה בדעתי, עד שנדהמתי והופתעתי ביום שישי כשהדברים התפרסמו".

כחיזוק לטענה שיחסיו של ארד עם תלמידות לא היו בגדר "סוד גלוי", מספר נתן כיצד אמן מוכר ואיש חינוך שגם בנותיו למדו בתלמה ילין המליץ לו למנות את ארד לראש המגמה. אילו היה מודע לשמועות, לא היה ממליץ זאת, אומר נתן. "הוא אמר לי, 'אני מעריך את העבודה שלו, את הקשר שלו עם התלמידים והיכולת להעביר את הערכים שלו לאמנות'".

נתן מוסיף כי המינוי לא יצא אל הפועל מכיוון שלארד לא היה רישיון הוראה מתאים. "אמרתי לו שבזכות הרזומה והעבודות שלו הוא יוכל בקלות לעשות תואר מקביל שיאפשר לו להתקדם בחינוך. אבל הוא לא היה אחד כזה, הוא רק אמר לי שהוא יחשוב על זה".

נתן מחשיב את תלמה ילין כמפעל חייו וניכר עד כמה הנושא מטריד אותו. "אם רק היו ניגשים אליי", הוא אומר. "עכשיו כותבים ש'במסדרונות שמעו, ידעו'. איפה ידעו? איפה שמעו? פניתם אליי? פניתם אל מישהו מאיתנו? כל הסיפורים האלה — אין לזה שום משמעות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ