בתו החורגת של פיקאסו תפתח מוזיאון ענק מיצירותיו

מוזיאון פיקאסו הגדול בעולם ייפתח באקס־אן־פרובנס. הוא יכלול כ-2,000 יצירות שירשה קתרין אוטן־בליי מאמה, שהיתה נשואה לאמן ב-11 שנותיו האחרונות

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה אשרי
מיה אשרי

קתרין אוטן־בליי, בתו החורגת של פאבלו פיקאסו מנישואיו השניים, מתכננת להקים בדרום צרפת מוזיאון שיכיל את האוסף הגדול ביותר של יצירותיו — כאלפיים יצירות שירשה מאמה, ז'קלין רוק, ביניהן כאלף ציורים, וכן פסלים, צילומים, כלי קרמיקה ועוד. המוזיאון צפוי להיפתח ב-2021 ולהיקרא "מוזיאון ז'קלין ופאבלו פיקאסו".

אוטן־בליי, באמצעות הקרן שבראשה היא עומדת, רכשה בסוף השנה שעברה מבנה ששימש במקור כמנזר בעיר אקס־אן־פרובאנס, הממוקם כ-30 ק"מ צפונית למרסיי ובו כ-1,400 מ"ר לתצוגה. לפי דיווח ב"Art Newspaper", המבנה נמכר לקרן עבור כ-11.5 מיליון אירו (כ-49 מיליון שקלים), לאחר הנחה ניכרת בשל הרווחים הצפויים מהגברת התיירות למקום עם פתיחת המוזיאון. על פי המועצה המקומית של אקס־אן־פרובאנס, הוא ימשוך כחצי מיליון מבקרים בשנה.

פבלו פיקאסו לצד אחת מיצירותיו

כשני שליש משטח המוזיאון, שיתנשא לגובה שלוש קומות, יוקדשו לתצוגה של האוסף הקבוע של יצירותיו של פיקאסו, והשליש האחרון לתערוכות מתחלפות. מרבית היצירות באוסף של אוטן־בליי הן מהשנים המאוחרות של האמן, בין 1952 ל-1973. עוד יכיל המוזיאון מכון מחקר, אודיטוריום, סדנאות לקדרות וחריטה ועוד.

פיקאסו היה נשוי לז'קלין רוק במשך 11 שנים, עד מותו ב-1973. במרוצת השנים, צייר יותר מ-400 פורטרטים שלה. שניהם קבורים בשאטו וובנארג שבקרבת אקס־אן־פרובאנס, בשטח שגם הוא בבעלותה של אוטן־בליי. בראיון שנתנה בשנה שעברה לעיתון הצרפתי "לה פרובאנס", סיפרה אוטן־בליי על שאיפתה להקים מוזיאון. "אמי מתה ב-1986. מרגע שהסדרתי את סוגיות המסים על היצירות שירשתי, לא חדלתי מלהשאיל ולהציג את ששייך לי", אמרה. "זו המשימה שהצבתי לעצמי, ואין לה מניעים כלכליים. שאיפתי היא לחלוק עם העולם את מה שהגיע לידיי".

על פי "ArtNet", בשנה הבאה יציג מוזיאון ברבריני בברלין תערוכת ענק של יצירות פיקאסו, שרבות מהן הושאלו למוזיאון מקתרין אוטן־בליי, בהן כמה שמעולם לא הוצגו במוזיאון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ