הילה עמרם זכתה בפרס קשת לאמנות עכשווית

הפרס, בשווי 200 אלף שקלים, מחולק אחת לשנתיים מאז 2016 על ידי מוזיאון הרצליה ומשפחת בר גיל–אבידן

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה עמרם. זוכה שנייה מתוך חמישה
הילה עמרם. זוכה שנייה מתוך חמישהצילום: אילנית שמיע
מיה אשרי
מיה אשרי

מיה אשרי

האמנית הילה עמרם היא הזוכה בפרס קשת לאמנות עכשווית בשווי 200 אלף שקלים, ממנו יופקו קטלוג ושתי תערוכות מקבילות – במוזיאון הרצליה ובמוזיאון בפולין.

"Still Glass", מיצירותיה של עמרםצילום: שחר הבר

קרן הפרס בנויה על תרומה בסך מיליון שקלים, שתחולק לחמישה אמנים בסך הכל על פני עשר שנים. עמרם, שהציעה פרויקט המשלב בין מחקר ננו-ביולוגי ימי לבין עולם ההאקרים, היא הזוכה השנייה בפרס, אחרי גיא גולדשטיין.

עמרם, בת 42, היא בוגרת בצלאל והמדרשה לאמנות. יצירותיה הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, כולל במוזיאון פתח תקווה, במוזיאון רמת גן, במוזיאון דארווין במוסקבה ובמוזיאון הזכוכית בוונציה.

הפרס, שנוסד ב–2016, ניתן לאמנים ישראלים עד גיל 45. הוא נועד, על פי מוזיאון הרצליה, "להעמיק את התמיכה בשדה האמנות הישראלי ולבנות דיאלוג משמעותי בין אמן/ית ישראלי/ת לבין אוצר בינלאומי".

ועדה מקצועית מקומית בחרה את רשימת המועמדים הסופיים. עם חבריה נמנים האמנית פרופ' דגנית ברסט, האוצר הראשי במוזיאון אשדוד לאמנות יובל ביטון, האמנית פרופ' שרון פוליאקין, האוצר ד"ר רועי ברנד, ויוזמת ותורמת הפרס, קרן בר-גיל. לאחר מכן האוצרת האורחת לשנת 2018, ד"ר מלגורצה לודוויג'אק מפולין, בחרה את הזוכה בתום סבב ביקורי סטודיו. לודוויג'אק היא האוצרת הראשית והמנהלת של מוזיאון CCA הטירה בוורשה. ד"ר איה לוריא, האוצרת הראשית של מוזיאון הרצליה, שימשה יו"ר הוועדה ותהיה האוצרת המלווה של התערוכה הזוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ