הילה כהן־שניידרמן מונתה לאוצרת מוזיאון בת ים

כהן־שניידרמן, שהיתה אוצרת בגלריה חללית בת"א ואוצרת במוזיאון פתח תקוה, תחליף את האוצר יהושע סימון, ששימש בתפקיד חמש שנים

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה כהן-שניידרמן
נעמה ריבה
נעמה ריבה

האוצרת הילה כהן־שניידרמן, ילידת 1980, מונתה לתפקיד אוצרת מוזיאון בת ים, כך נודע ל"הארץ". ועדת המכרזים שבחרה בה הורכבה מהאוצרת לאמנות עכשווית במוזיאון תל אביב, רותי דירקטור, מאוצרת מוזיאון הרצליה, ד''ר איה לוריא, והפרופ' לספרות עברית ניסים קלדרון.

כהן־שניידרמן היא בוגרת של תכנית "רביבים" להכשרת מורים מצטיינים במדעי היהדות ובעלת תואר שני בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. ב–2012 סיימה לימודי אוצרות בבית הספר לאמנות קלישר (שלוחה של סמינר הקיבוצים) בתוכנית בינלאומית ללימודי אוצרות בשיתוף עם המרכז לאמנות עכשווית CCA. היא היתה מנהלת ואוצרת ראשית בגלריה החללית בתל אביב ואוצרת במוזיאון פתח תקווה. בין הפרויקטים והתערוכות שאצרה: פרויקט "אמנית העיר", תוכנית לשהויות אמן במחלקות של עיריית ירושלים; תערוכות במוזיאון פתח תקווה כמו "1,200 ק"ג אדמה", תערוכת יחיד של האמן אריאל רייכמן ב–2013 ו"מידה כנגד מידה" ב–2014. בסוף 2017, אצרה את תערוכת "בטון חצוף" במחווה לאדריכלות הברוטליסטית של תל אביב, במסגרת אירועי "אוהבים אמנות עושים אמנות". בנוסף היא עוסקת בהוראה, בין היתר בשנקר ובבצלאל. ב–2016–2017 היא היתה אוצרת תוכנית ליבלינג בבית ליבלינג לשימור עירוני בתל אביב

כהן־שניידרמן, תחליף את האוצר יהושע סימון, ששימש בתפקיד חמש שנים. סמוך לעזיבתו נכנסה לנהל את המוזיאון עפרי עומר, שעובדת בעיר בת ים בתחומי האמנות והתרבות כבר מספר שנים. כשפורסם המכרז לאוצר המוזיאון, נכתב כי בעירייה מחפשים "אוצר אורח". המכרז עורר ביקורת בקרב אמנים ואוצרים, על כך שבמכרז היו דרישות גבוהות, אך התפקיד הצטייר כלא מחייב את העירייה. בעקבות הביקורת המכרז שונה והעירייה פרסמה שהיא מחפשת אוצר.

מוזיאון בת יםצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ