בעקבות מחאה על הנעשה בעזה: שר המדע אסר הצגת עבודות של סטודנטים מבצלאל

הסטודנטים, שתלו פוסטרים עם שמות ההרוגים הפלסטינים בעזה, נענו בשלטי נגד עם שמות יהודים שנהרגו בפיגועים. "לא אאפשר חופש ביזוי", נימק אקוניס את החלטתו לבטל את השתתפותם בכנס בינלאומי

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר המדע, אופיר אקוניס. "הזדעזעתי לראות את שמות המחבלים על קירות בצלאל"
מיה אשרי
מיה אשרי

שר המדע אופיר אקוניס אסר על הצגת עבודות מבצלאל בכנס מדע בינלאומי שייפתח החודש בירושלים, לאחר שסטודנטים תלו היום (רביעי) ברחבי בית הספר פוסטרים עם שמות 63 ההרוגים בעזה, כך פורסם לראשונה ב"וואלה!NEWS". כן נתלו שלטים עם צורת רצועת עזה וברקע הכיתוב "Not Your Toy", המתכתב עם שם שירה של נטע ברזילי זוכת האירוויזיון. 

"אני תמיד בעד חופש הביטוי והיצירה, אבל לא אאפשר את חופש הביזוי", מסר אקוניס עם פרסום החלטתו. "אפילו החמאס כבר הודיע שההרוגים בגבול הרצועה הם אנשיו, כלומר מחבלים וטרוריסטים".

לצד תגובת השר, המיצב עורר מחאה גם בקרב סטודנטים אחרים. אלה תלו כעבור כמה שעות שלטי נגד, עם שמות הרוגים יהודים בפיגועים. נכון לשעות אחר הצהריים היום, הפוסטרים עדיין היו תלויים ברחבי בית הספר

פוסטרים עם שמות ההרוגים על קיר בית הספר. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ביקש להסיר את השלטיםצילום:

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, פעל גם הוא בעניין ופנה להנהלת בית הספר בדרישה שהשלטים יוסרו. "הזדעזעתי לראות תלויים על קירות בצלאל את שמות המחבלים שנפגעו כשניסו לפרוץ את גדר הגבול בעזה במטרה להרוג יהודים", כתב ברקת בטוויטר. "יש גבול וקו אדום ברור עד כמה ניתן לעשות שימוש ציני בחופש הביטוי".

מבצלאל נמסר בתגובה: "האקדמיה בצלאל היא מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל, ומאפשרת לסטודנטים שיח חופשי, ביקורתי ויצירתי במגוון הנושאים המעסיקים אותם".

הכנס הירושלמי עתיד להיפתח בעוד כעשרה ימים. הוא יימשך שלושה ימים ויתארחו בו שרי מדע מכל העולם. על פי התוכנית יוצגו בו עבודות של סטודנטים לעיצוב ממיטב בתי הספר בארץ, מהן תעדרנה עבודותיהם של תלמידי בצלאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ