אבי לובין יהיה אוצר גלריה המדרשה – הירקון 19

לובין, חוקר ואוצר בתחום האמנות העכשווית, מחליף בתפקיד את בועז ארד, שהתאבד בפברואר האחרון

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי לובין
אבי לובין צילום: דניאל צ'צ'יק

אבי לובין ימונה לאוצר גלריה המדרשה — הירקון 19. הוא ימלא את מקומו של האמן והאוצר בועז ארד, שמת בפברואר האחרון. לובין, אוצר וחוקר בתחום האמנות העכשווית, משמש בחמש השנים האחרונות כראש הלימודים העיוניים של התוכנית ללימודי המשך באמנות בפקולטה לאמנויות המדרשה שבמכללה האקדמית בית ברל, המנהלת את הגלריה.

הנהלת המדרשה לאמנות בחרה את לובין מבין הנענים לקול קורא שהוציאה לאחר מותו של ארד, שהתאבד בתחילת פברואר. ארד שימש אוצר הגלריה במשך כעשור, ומאז פברואר לא מונה לא מחליף. מלבד תפקידו במדרשה, לובין הוא עורך מייסד שותף של מגזין "תוהו", מגזין עצמאי מקוון בנושאי אמנות. כמו כן אצר תערוכות רבות בארץ ובעולם, בין היתר במוזיאון תל אביב, ב–Apexart בניו יורק, בגלריה הלאומית של קוסובו, ב–Artspace MOM בהמבורג ועוד. הוא משמש מרצה אורח במוסדות נוספים בעולם, כמו בית הספר לאמנות חזותית (SVA) בניו יורק ובאוניברסיטת פוטסדאם למדעים שימושיים בגרמניה.

"אני שואף לחשוב על גלריית המדרשה כעל מרחב שמקיים תערוכות, פעולות ואירועים, שלוקחים בחשבון את התנאים הנחוצים לכל עבודה ומתחשבים במרחב החברתי והפוליטי שבו הגלריה פועלת", מסר לובין בנוגע לחזונו לגלריה. "השאיפה היא להציג אמניות ואמנים בני דורות שונים, מקומיים ובינלאומיים, ולבנות מרחב דינמי שמאפשר לאמנים לקחת סיכון ולבדוק את גבולות הפעולה והשיח האמנותי".

גלריה המדרשה — הירקון 19 בתל אביב מגדירה עצמה כ"מרכז לאמנות, תרבות וחינוך". על אף שהמרכז מנוהל על ידי המדרשה, הוא מציג יצירות של אמנים צעירים ומבוססים גם מחוץ למוסד, ומארח אירועי תרבות ואמנות גם בתחום התאוריה, הקולנוע והחינוך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ