עיריית ירושלים עתרה נגד השקת ספר על הנכבה בגלריה ברבור

"אין זו הפעם הראשונה שהגלריה מקיימת אירועים פוליטיים ואסורים במבנה עירוני שהיא מחזיקה שלא כחוק", נכתב בעתירה שהוגשה לבית משפט השלום. לפני כחודשיים נדחתה עתירתה לביטול דיון ביום זיכרון משותף במקום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. שתי עתירות נגד הגלריה בתוך כחודשיים

עיריית ירושלים עתרה היום (שני) לבית משפט השלום בעיר בדרישה שיורה לבטל אירוע לציון הנכבה בגלריה ברבור, במסגרתו יושק ספר בשם "נכבה בעברית: יומן מסע פוליטי". בבסיס דרישת העירייה הטענה כי הגלריה פועלת במבנה עירוני שלא כחוק — אותה טענה שהשמיעה לפני כחודשיים כשעתרה לבית המשפט בדרישה לבטל אירוע שיח בגלריה, בנושא יום זיכרון משותף לישראלים ולפלסטינים, ובסופו של דבר נדחתה.

"אין זו הפעם הראשונה בה מקיימת גלריית ברבור אירועים מתריסים, פוליטיים, אסורים ומפרים במבנה העירוני בו היא מחזיקה שלא כחוק", נכתב בעתירת העירייה. "דומה כי אין גבול לשפלות הקומה והמעמד אליו מביאה העמותה את הדברים. החל מפגיעה בזיכרון חללי מערכות ישראל באירוע הקודם, וכעת הצגת מדינת ישראל וצה"ל כגזענים המיישמים מדיניות של אפרטהייד כנגד האוכלוסייה הערבית". עוד ביקשה עיריית ירושלים מבית המשפט "לשים קץ אחת ולתמיד להתנהלות הפסולה, המתריסה, המפלגת, המסכסכת, הבלתי סבירה והבלתי חוקית בעליל בנכס שנמצא בבעלות העירייה והציבור".

גלריה ברבור. "העירייה מעסיקה עורכי דין פרטיים כדי לקדם אינטרסים פוליטיים של ראש העירייה"צילום: אמיל סלמן

גם שרת התרבות מירי רגב ביקשה לאחרונה לעצור את הגלריה מפעילותה. בשבוע שעבר, בעקבות פנייה של פעיל הימין שי גליק, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיקדם חקיקה שתאפשר שלילת תקציבים ממוסדות כמו גלריה ברבור, "המשתמשים בחלליהם הציבוריים כדי לתת במה לחתרנות בלתי פוסקת נגד עצם קיומנו, סמלינו וערכינו", לשון המכתב.

היא הוסיפה כי בית המשפט נמנע מלקבל עתירות לצווי מניעה כמו זה שהוגש. אתמול הגיבה המשנה ליועמ"ש דינה זילבר לפניית השרה, והבהירה בין היתר כי הליך חקיקתי שכזה חייב להיעשות בתיאום עם שר האוצר, "בהיותו השר המוסמך לעניין חוק יסודות התקציב", והוסיפה כי "כיוון שעל פניו הפנייה הנוכחית לא מפרטת טענות חדשות ואין מדובר בהצעת חוק קונקרטית שהבאת בפנינו — לא מצאנו מקום לדיון חוזר בסוגיה", כתבה זילבר.

מגלריה ברבור נמסר בתגובה: "אנחנו פועלים במסגרת החוק והעירייה מבזבזת פעם נוספת את כספי הציבור ומעסיקה עורכי דין פרטיים כדי לקדם אינטרסים פוליטיים של ראש העירייה. אנחנו מקווים שכמו בפעם הקודמת בית המשפט יבטל את צו ביטול ההשקה של הספר בברבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ