לורה מ' הולסון
ניו יורק טיימס

הגנב יצא בחשאיות שבנקסי היה מעריץ. בחמש בבוקר, בשבוע שעבר, התגנב גבר לחלל תצוגה בטורונטו כשהוא לבוש בז'קט שחור ולראשו כובע ירוק. באותו מקום היו תלויים כ-80 הדפסים ועבודות אמנות נוספות של אמן הרחוב בנקסי, לקראת תערוכה שעמדה להיפתח.

האיש הסתובב לאורך קומת הכניסה ואז הוריד מהקיר את העבודה "Trolley Hunters" ומיהר לצאת אתה החוצה, מהדלת שבה נכנס. העבודה מוערכת ב-34 אלף דולר. משטרת טורונטו הפיצה ביום חמישי האחרון לציבור הרחב את סרטון הווידיאו שהוא נראה בו.

קורי רוס, מפיק התערוכה ששמה "The Art of Banksy", אמר שהצוות הבחין בכך רק למחרת. לדבריו, "אני לא יודע מי עשה זאת ולמה". הוא הכחיש כי זהו חלק ממסע יחסי ציבור לקראת פתיחת התערוכה. כל העבודות בה הושאלו מאספנים שקנו אותן או השאילו בעצמם.

"שמעתי שהיו שמועות שאפילו בנקסי בעצמו עשה את זה", אמר רוס. "אנחנו רוצים את העבודה בחזרה. יש לה ערך רב בשבילנו, אבל אין לה ערך ברחוב".

את התערוכה אצר סטיב לזרידס, שהיה הסוכן של בנקסי עד שנת 2008, אז נפרדו דרכיהם בגלל חילוקי דעות. לזרידס עשה קריירה מהאמן שייצג בעבר. הוא אצר גם תערוכה שתיפתח ביולי בלונדון, "Banksy, Greatest Hits: 2002-2008". את תגובתו לא היה אפשר להשיג. 

התערוכה בטורונטו, שנפתחה ביום רביעי האחרון, הוצגה כבר בישראל, בהולנד, בגרמניה ובמדינות אחרות. זוהי הפעם הראשונה שהיא נפתחת בצפון אמריקה. היא מוגדרת בידי אוצריה כאוסף הגדול ביותר של בנקסי ומחיר הכרטיס אליה הוא 35 דולר. קייט טיילור, מבקרת אמנות בעיתון הקנדי "גלוב אנד מייל", כתבה על כך באחרונה "אם אתם רוצים לראות יצירות של בנקסי חפשו אותן בגוגל וכך תחסכו את דמי הכניסה לתערוכה".

העבודה שנגנבה, "Trolley Hunters", הוצגה לראשונה בתערוכה שהוצגה ב-2006 בלוס אנג'לס. זו היתה התערוכה הגדולה הראשונה של בנקסי בצפון אמריקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ