דניאל צאל זכה בפרס פרסר לצלם צעיר לשנת 2018

צאל, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל, יקבל מענק בסך 5,000 דולר ויציג בתערוכת יחיד במוזיאון ת"א. "צאל מחלץ מפעולות יום יומיות דרמות שקטות, קריאה להפוגה ולעצירה של המבט", נימקו השופטים

מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל צאל, "איל ופרחים צהובים", 2015
מיה אשרי

הצלם דניאל צאל זכה בפרס לורן ומישל פרסר לצלם צעיר לשנת 2018. הוא יקבל מענק בסך 5,000 דולר ויציג בתערוכת יחיד במוזיאון תל אביב, המעניק את הפרס. זוהי הפעם הרביעית שבה מוענק הפרס; זוכי השנים שעברו הם רמי מימון, מארק יאשאייב ורונית פורת.

צאל, בן 32, מחלק את זמנו בין תל אביב וברלין. הוא בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל ותוכנית חילופי סטודנטים ב–Staedelschule בפרנקפורט. הוא הציג בתערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בגלריות בישראל ובגרמניה, וחלקן פורסמו גם במגזינים וכתבי עת.

דניאל צאל, "משחקים" , 2016צילום: דניאל צאל

ועדת השיפוט כללה את האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב, דורון רבינא; לוקה לו פינטו, אוצר מגלריה Kuntsthalle Wien בווינה ומייסד שותף של המגזין NERO; וברנדן אמבסר, עורך בכיר במגזין Aperture האמריקאי ושופט בתערוכות בינלאומיות רבות.

בנימוקיהם קבעו השופטים כי "צאל מחלץ מפעולות יום יומיות דרמות שקטות, קריאה להפוגה ולעצירה של המבט. הוא יוצר מנעד פסיכולוגי עשיר באמצעות צילום המבוים ומתוכנן בקפידה. הצילום שלו מצטיין בזיקוק של אנושיות מתוך הפרוזאיות, מתוך השולי, מתוך מה שאינו מבקש להיראות, להיזכר ולהפוך לדימוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ