מוזיאון תל אביב רכש 15 יצירות של אמנים ישראלים עכשוויים

בין היצירות, ציור וחמישה רישומים של זויה צ'רקסקי, שני צילומים של הדר סייפן ופסל של אסף אלקלעי. סכום היצירות הכולל הוא יותר מ–300 אלף שקלים

מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זויה צ'רקסקי, "קורבנות חדשים", 2016
מיה אשרי

קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב רכשה 15 יצירות אמנות ישראליות עכשוויות. בין היצירות, ציור וחמישה רישומים של זויה צ'רקסקי, שני צילומים של הדר סייפן, וכן עבודות של עדי פלומן, יונתן צופי, רון עמיר, אורי ניר, אסף אלקלעי, מיכל הלפמן והלל רומן. סכום היצירות הכולל הוא יותר מ–300 אלף שקלים.

קבוצת הרכישה "בוחרים אמנות", בראשות אורנה ורטהיים, הצביעה על היצירות שייקנו במפגש השנתי המסכם שערכו. העבודות נקנו עבור המחלקה לאמנות ישראלית, באצירת אלן גינתון; המחלקה לצילום באצירת רז סמירה; והמחלקה לרישום והדפס באצירת אירית הדר. האוצרות, בשיתוף מנכ"לית המוזיאון סוזן לנדאו והאוצר הראשי של המוזיאון דורון רבינא, הרכיבו את הרשימה ממנה בחרו חברי הקבוצה את היצירות לקנייה. מאז נוסד ב–2013 ביוזמתן של לנדאו, ורטהיים וציפי זיסקינד המנוחה, רכשה הקבוצה 65 יצירות לאוספים השונים במוזיאון.

רישומיה של צ'רקסקי והציור שלה, "קורבנות חדשים" (2016), מוצגים כיום בתערוכת היחיד שלה במוזיאון ישראל. יצירה נוספת מאותה תערוכה, "שירותי הבנות" (2015), נקנתה על ידי מוזיאון ישראל עצמו. העבודה של אסף אלקלעי, פסל הברונזה "Swiping", הוצג עד לאחרונה בתערוכה "בעיות השעה" במוזיאון תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ