מוזיאון תל אביב רכש 15 יצירות של אמנים ישראלים עכשוויים

בין היצירות, ציור וחמישה רישומים של זויה צ'רקסקי, שני צילומים של הדר סייפן ופסל של אסף אלקלעי. סכום היצירות הכולל הוא יותר מ–300 אלף שקלים

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זויה צ'רקסקי, "קורבנות חדשים", 2016
זויה צ'רקסקי, "קורבנות חדשים", 2016 צילום: זויה צ'רקסקי " קור

קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב רכשה 15 יצירות אמנות ישראליות עכשוויות. בין היצירות, ציור וחמישה רישומים של זויה צ'רקסקי, שני צילומים של הדר סייפן, וכן עבודות של עדי פלומן, יונתן צופי, רון עמיר, אורי ניר, אסף אלקלעי, מיכל הלפמן והלל רומן. סכום היצירות הכולל הוא יותר מ–300 אלף שקלים.

קבוצת הרכישה "בוחרים אמנות", בראשות אורנה ורטהיים, הצביעה על היצירות שייקנו במפגש השנתי המסכם שערכו. העבודות נקנו עבור המחלקה לאמנות ישראלית, באצירת אלן גינתון; המחלקה לצילום באצירת רז סמירה; והמחלקה לרישום והדפס באצירת אירית הדר. האוצרות, בשיתוף מנכ"לית המוזיאון סוזן לנדאו והאוצר הראשי של המוזיאון דורון רבינא, הרכיבו את הרשימה ממנה בחרו חברי הקבוצה את היצירות לקנייה. מאז נוסד ב–2013 ביוזמתן של לנדאו, ורטהיים וציפי זיסקינד המנוחה, רכשה הקבוצה 65 יצירות לאוספים השונים במוזיאון.

רישומיה של צ'רקסקי והציור שלה, "קורבנות חדשים" (2016), מוצגים כיום בתערוכת היחיד שלה במוזיאון ישראל. יצירה נוספת מאותה תערוכה, "שירותי הבנות" (2015), נקנתה על ידי מוזיאון ישראל עצמו. העבודה של אסף אלקלעי, פסל הברונזה "Swiping", הוצג עד לאחרונה בתערוכה "בעיות השעה" במוזיאון תל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ