אילנית קונופני היא זוכת מענק הכתיבה על אמנות ע"ש גליה יהב

זו השנה הראשונה בה ניתן המענק, בסך 8,000 שקל. המענק יינתן לקונפני על כתיבת מאמר שעוסק ביצירתה של האמנית ביאנקה אשל־גרשוני

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילנית קונופני
אילנית קונופני צילום: זהר קוואהרדה

אילנית קונופני היא זוכת מענק הכתיבה על אמנות ע"ש גליה יהב לשנת 2018. זו השנה הראשונה בה ניתן המענק, בסך 8,000 שקל, בשיתוף מגזין "הרמה", יורם קופרמינץ ומשפחת יהב. חברי ועדת השיפוט למענק היו יוענה גונן, סמדר לוי ומיה סלע. יהב, היתה מבקרת האמנות של עיתון "הארץ" והיא מתה באוקטובר 2016.

המענק ניתן על עידוד כתיבה על אמנות. המאמר "הלילה הוא עירומי" של אילנית קונופני יפורסם במגזין המקוון הרמה במהלך חודש דצמבר 2018, הוא עוסק ביצירתה של האמנית ביאנקה אשל־גרשוני. קונופני, אוצרת ומרצה לצילום כתבה טקסטים לספרים וקטלוגים עבור אמנים ואמניות ביניהם רונית פורת, אתי שוורץ, רמי מימון, פראנס לבה־נדב ותמר לצמן.

ביאנקה אשל-גרשוני, ללא כותרת, שמן על נייר, 1988-1986צילום: רן ארדה

מאמרה של קונופני מבוסס על מפגשים ושיחות שערכה עם אשל־גרשוני לקראת תערוכת היחיד שלה שהתקיימה בגלריה עינגע בתל אביב בינואר־מארס 2018. חלק מהכתוב בו ליווה את הציורים, הפסלים, התבליטים וקלפי הטארוט שהוצגו בתערוכה. בטקסט שלה מבקשת קונופני לבטא את עוצמת המפגש שלה ככותבת עם אמנית בעלת קול ייחודי.

לפי השופטים שהחליטו להעניק לקונופני את המענק, "האופן בו כתבה קונופני את הטקסט מבקש לחרוג מאופני הכתיבה השגורים על אמנות, ונע בין תיאוריה, פואטיקה וחוויה אישית". המענק יינתן במסגרת אירוע אנטישפע היוקדש לזכרה של גליה יהב, נושאו "בא לי למות 1" שיתקיים ביום שלישי הבא.

ביאנקה אשל-גרשוני, ללא כותרת, שמן על נייר, 1988-1986צילום: רן ארדה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ