יותר ממיליון איש ביקרו במוזיאון תל אביב בשנה החולפת

לאורך 2018 השתרעו תורים ארוכים, בעיקר בסופי השבוע, לתערוכות כמו "זמנים מודרניים", "שניים" של לואיז בורז'ואה ו"השעון" של כריסטיאן מרקליי

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקרים במוזיאון תל אביב לאמנות
מבקרים במוזיאון תל אביב לאמנותצילום: גיא יחיאלי

מוזיאון תל אביב לאמנות שבר שיא של כל הזמנים מאז פתיחתו, עם מספר של 1,018,323 כניסות מבקרים למוזיאון במהלך שנת 2018. מי שביקר במוזיאון בחודשים האחרונים, במיוחד בסופי שבוע, נתקל בתורים ארוכים לתערוכת "זמנים מודרניים", המציגה יצירות של האמנים הבולטים ביותר במאה ה-19 וה-20 כמו קונסטנטין ברנקוזי, וינסנט ואן גוך, סלבדור דאלי, אדגר דגה וקלוד מונה. מוזיאון ישראל היה ב–2017 המוזיאון עם מספר המבקרים הרבים, עם כ-900 אלף מבקרים, וגם ב-2018 המספר היה דומה.

לפי דוברי המוזיאון, הנתון מצביע על גידול של 23% ביחס לכמות המבקרים במוזיאון תל אביב בשנת 2017, במהלכה נרשמו 831,151 כניסות של מבקרים במוזיאון. במוזיאון אומרים שבין הגורמים לעלייה החדה של מספר המבקרים במוזיאון תל אביב בשנה החולפת ניתן למנות את "זמנים מודרניים", בה ביקרו עד כה 130 אלף מבקרים. בנוסף, הם מציינים את הפעילות המשותפת של המוזיאון עם "דיגיתל" של עיריית תל אביב־יפו וכמות התיירים הגבוהה שפקדה את תל אביב בחודש דצמבר האחרון, הביאו לגידול משמעותי של מספר המבקרים במוזיאון.

מתוך התערוכה "שתיים" של לואיז בורז'ואהצילום: ליאור סורוקה

"זמנים מודרניים" היא לא התערוכה שבה היה מספר המבקרים הגדול ביותר במוזיאון. בתערוכה "שניים" של לואיז בורז'ואה ביקרו 150 אלף מבקרים. גם בתערוכה "השעון" של כריסטיאן מרקליי היו מבקרים רבים — במוזיאון מדווחים על 100 אלף מבקרים. בתערוכה "אריה שרון: אדריכל המדינה", שהוצגה בביתן הלנה רובינשטיין, היו 50 אלף מבקרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ