תערוכת פוש פינז: דנה לב ויובל חי פולשים לגלריה אינדי

בתערוכת הבזק "דררות על אזדרכת" מתיקים לב וחי את הסטודיו לתוך הגלריה ומציגים את ניסיונותיהם בפיתוח, העמדה והדפסה

הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר

את ההזמנה להציג תערוכת פוש פינז לקחו דנה לב ויובל חי רחוק ממש. בכל תפר שבין תערוכות מזמינים אמני הגלריה השיתופית לצילום אינדי אמנים שונים להציג תערוכת בזק למשך שלושה ימים. הקונספט, "פוש פינז", על שום הנעצים שמומלץ לתלות באמצעותם את העבודות שיוצגו למשך זמן קצר בלבד.

» "דררות על אזדרכת" - לכל הפרטים» האירועים והתערוכות של 2013לב וחי החליטו להציג במקום לא תערוכה אלא "פעולה", להתיק את הסטודיו לתוך הגלריה ולהציג שם את הניסיונות שלהם בפיתוח, העמדה והדפסה. יובל חי אומר כי שם התערוכה, "דררות על אזדרכת", נובע מכך שהם רואים את עצמם כפולשים לגלריה, ממש כמו שהדררה הפכה להיות מין של ציפור פולשת.

השניים יביאו לגלריה את המחשב, מדפסת לייזר ושולחן עבודה ויתחילו לחגוג. דנה לב מוסיפה כי משום שהתערוכה אורכת שלושה ימים בלבד, אין להם את הפריבילגיה של לבדוק, לראות איך הדברים נראים על הקיר ולשנות. הזמן שנדרש בדרך כלל לתליית תערוכה הוא זמן התערוכה עצמה. "נעשה במהלך התערוכה ניסיונות של הדפסה ותלייה. חלק יירד, חלק יתווסף. ביום שישי התערוכה לא תיראה כפי שנראתה בחמישי וכפי שתיראה בשבת". לב מוסיפה כי "בעבודה בסטודיו לפעמים נמאס ועושים שטויות שאחר כך לא מראים בתערוכה. כאן נחשוף הכל. אנחנו מרגישים שזאת זכות לקחת את ההזמנה של גלריה אינדי ולנסות לעשות עם זה משהו אחר. אנחנו מנצלים את הראשוניות הזאת".

מנצלים את הראשוניות. עבודה של דנה לב

התערוכה, באצירת אנה ים, היא למעשה תערוכה לייב. חי ולב, המעידים על עצמם כאגרני דימויים, שיש להם כמות עצומה של דימויים במחשב, עדיין לא יודעים מה יוצג, למעט מספר מצומצם של דימויים. הכל פתוח ודינמי. "יש לנו עומס מטורף של דימויים", אומרת לב, "אנחנו יודעים איך נתחיל, אבל לא יודעים איך נסיים את התערוכה".» דנה לב לבנת ויובל חי, "דררות על אזדרכת". פתיחה: ה' 17.1, 20:00. עד 19.1. גלריה אינדי, יהודה הלוי 57, תל אביב. שעות פעילות: ב'-ה' 14:00-11:00, 19:00-16:00; ו'-שבת 14:00-11:00.