נעה יקותיאלי

בתערוכה "מסמך של רגע חולף" מוצג גוף עבודות חדש בטכניקת חיתוך נייר ידני ומיצב תואם מקום בגלריה, המורכבים מזיכרונות אישיים וקולקטיביים הסובבים סביב מושג הבית. העבודות בוחנות את המרחב שבין הזיכרון ובין ה"מציאות", בין הסובייקטיבי לאובייקטיבי הכמעט בלתי אפשרי. » "A Document of a Passing Moment" - לכל הפרטים» דאגלס גורדון עוצמתי אך אינטימי - ביקורת תערוכה

בפער בין שתי נקודות מבט נע העולם הוויזואלי של התערוכה, המשרטט מסע חיפוש משמעויות בתוך חפצים המשקפים רגעים חולפים. באובייקטים דוממים ממוקמות פיסות זיכרון על גבי נייר חתוך כפסיפס בלתי נפרד מהנוף הפנימי והחיצוני. על כן, העצמים מקשרים בין הפנים לחוץ ולהפך, ויוצרים מעין מעגל קסמים פרוגרסיבי.אני בוחנת וחוקרת את מושג הזיכרון ואת חווייתו ההפכפכה - מהו, כיצד הוא נוצר ומה הוא משרת עבורנו. אם אפשר היה להעביר רגע בצורתו השלמה ביותר, היה זה דומה לפעולת הסריקה, הקולטת את כל האלמנטים שיצרו את אותו הרגע, לרבות מזג האוויר, הריחות, העוברים והשבים ועוד אספקטים נשכחים.כדי להעניק משמעות נבחר לזכור דימוי אחד שאינו מספר בהכרח את כל הסיפור, שכן, החפצים, הנמצאים כמו זבוב על הקיר אוגרים סיטואציות מושהות, ומספרים את סיפורו של בעליהם, סיפור הולך ומסתבך בחלוף השנים.כך גם בעבודות, הנייר החתוך הוא שרידים, מזכרות מהנייר השלם - האין מהיש. החתכים בנייר הופכים את ה"אין" לברור ויוצרים אצלנו געגוע אל ה"יש". כשיש חורים בסיפור ולא הכל שיטתי, אנחנו נזכרים בדברים נשכחים.

נעה יקותיאלי, "Hold On, Soon The Train Will Be Coming"» נעה יקותיאלי, "A Document of a Passing Moment". גלריה Artstation. פתיחה: ה' 7.2, 20:00. עד:

השתתפה בהכנת הכתבה: הילה שקולניק-ברנר

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"