אמנים מציגים: רונית שלם משחקת על השטיח

טקסטורות, בדים, שטיחים ומרקמים מסקרנים את רונית שלם, ועולם הטבע נותן דרור לוורסטיליות שלה

רונית שלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רונית שלם

בתור ילדה בבית הורי הייתי משחקת על השטיח הפרסי בסלון. קופצת מצורה לצורה, מצבע לצבע, מדמיינת שכתובות אותיות ומסתתרות חיות בין הצורות. הולכת בלי ליפול על נחשים דמיוניים ואוספת אבני חן צבעוניות.

» "פלורה ופאונה" - לכל הפרטיםבתור אדם בוגר, טקסטורות, בדים, שטיחים ומרקמים ממשיכים לסקרן אותי. אני אוהבת את ההפתעה שאפשר לייצר בפטרן שחוזר על עצמו, את משחקי הצבעים, השילובים והמינונים שאפשר להמציא כל פעם מחדש, את האינסופיות של היצירה ואת הסודות שאפשר לרקום פנימה.אני מתבטאת באמצעות טקסטורות וצבעים ומטמינה את צפונות לבי בבד.החיות שאני מציירת נרקמות לקומפוזיציה, אני מייצרת להן כיסויים חדשים צבעוניים שיכניסו אור וצבע לעולם המונוכרומטי שבו הן חיות. עולם הטבע הוא המקום שמסמל מבחינתי חופש, הטבע טהור, נקי מביקורתיות ונותן לי להיות עצמי על כל גווני, אני יכולה להיות פעם כלב אכזרי ופעם ציפור עדינה, הטבע נותן דרור לוורסטיליות שלי.אני יכולה להשתמש בדינמיות ובסמליות הקיימים בו כדי לבטא את עצמי ואת החוויות שאני עוברת.רונית שלם, "My Inner Guard"

כשאני מצליחה לדייק, קורה הקסם שבגללו אני יוצרת, אני הולכת לאיבוד בתוך העבודה ומפתיעה את עצמי כאשר אני פוגשת עוד חלק בי שלא הכרתי.מבחינה טכנית חשוב לי להשתמש במצע שעליו אני עובדת כחלק מהיצירה, לחשוף אותו בצורתו הטבעית, לתת לו מקום. בסדרת העבודות האחרונה השתמשתי בעץ ובבד הפוך של המצע כחלק מהפלטה הצבעונית של העבודה, בדומה לטכניקה של עבודות אבוריג'יניות. אמנויות עתיקות ואאוטסיידר ארט הן מקור השראה אדיר מבחינתי, כי שם מאוד קל לי לזהות את הקסם, הוא ישיר ופוגע לי ישר בלב. אני משתמשת הרבה בטושים כי הם מרגישים לי כהמשך טבעי ליד המציירת. השליטה בקו חשובה לי כדי לדייק את המסר שאני רוצה להעביר, בקו עיקול הירך, בזווית הצוואר וכו׳, בדקויות הללו מונחת מבחינתי הרגישות שמייצרת עבודה מוצלחת.

רונית שלם, "פלורה ופאונה". עד 8.3. גלריה ברנרד, בן יהודה 170, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00; ו' 13:00-10:00.

השתתפה בהכנת הכתבה: הילה שקולניק-ברנר