סיגלית לנדאו או דיוויד גוס? התערוכות המומלצות של הסופ"ש

תערוכה כפולה של סיגלית לנדאו או דיוויד גוס במכללת אורנים, תערוכה חדשה בגלריה פינברג פרוג'קטס ותערוכה קבוצתית בפלורנטין 45

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

טובים השניים

אמולסיה היא התערוכה המסיימת את עונת הזוגות בגלריה לאמנות ישראלית באורנים בשנה זו. סיגלית לנדאו, אמנית רב תחומית המקיימת קריירה בינלאומית תוססת, הוזמנה להציג תערוכה משותפת עם הצייר דיויד גוס. האמנים מכירים והציגו יחד בתערוכת הגמר של לימודיהם במחלקה לאמנות בבצלאל 1990-1994. במהלך השנה החולפת השניים קיימו ביניהם דיאלוג יצירתי שהיה מלווה בביקורי סטודיו, החלפת רעיונות ושיתוף מסוים בתהליכי העבודה. דיאלוג זה חידש את הקשר וההתבוננות הדדית בין השניים ותוצריו יוצגו בגלריה לאמנות ישראלית באורנים.

בחלוף תשע עשרה שנה, מאז הציגו יחד בגמר לימודיהם בבצלאל, נפגשים שוב בגלריה לאמנות ישראלית באורנים לתצוגה משותפת, האמנים סיגלית לנדאו ודיויד גוס. בתערוכה יוצגו עבודות חדשות שנבחרו ונעשו על ידי האמנים במיוחד ובהקשר לנסיבות ההזמנה והתצוגה בגלריה באורנים, ויש בה הבטחה לנקודות מבט חדשות שיתגלו בתפר ובגשר המתהווה ביניהם.

» סיגלית לנדאו ודיויד גוס - אמולסיה, עד ה-27.6. מכללת אורנים, קרית טבעון. שעות פתיחה: א'-ה' 15:00-8:00, שבת 14:00-11:00.

אמולסיה. עבודה של סיגלית לנדאו

כמו איים בזרם

בעבודות בתערוכה הקבוצתית "זרמים עליונים", מוצגת בשפת הצילום מציאות של ים, הנלכד בעדשת הצלם, באופן היוצר מעין הפשטה. זאת כדרך לבטא תפישה אסתטית הנעה בין הנאה חושית מידית, לבין רצון בסיסי למשמעות עמוקה ולחוויה טרנסנדנטית. בחלק מהעבודות מצטרף הצופה לדמות המתבוננת בים, בחלקן הוא עצמו מהווה דמות זו.

העבודות בתערוכה מייחדות מבט על הים אשר מייצג - עבור הצופה על היבשה - חלקה נקייה וכביכול יבשה מקונפליקטים. מפרספקטיבה זו מתאפשרת התבוננות מעמיקה - מנקודת המבט השולית והמודחקת של הים - החושפת את קרעיה של המציאות המסוכסכת על היבשה.

» זרמים עליונים, עד ה-5.7. גלריה פינברג פרוג'קטס, שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, תל אביב. שעות פתיחה: ד'-ה' 18:00-12:00, ו'-שבת 12:00-14:00.

זרמים עליונים. עבודה של איתמר פריד

חזרה לרגע הטראומה

התעוררות, תערוכה קבוצתית העוסקת בנושא הטראומה ובהתעוררות שלאחריה ועוקבת אחר תהליך יצירתי של עימות עם הרגע המשברי. בעבודות המוצגות, רגע הטראומה מההעבר מבקש ללבוש צורה. בתהליך זה המונולוג הפנימי האישי של האמן הופך לדיאלוג עם הצופה.

האמנים המשתתפים: מאיה אטון, גיל יפמן, רוית משלי, אסתר נאור, מאירה גרוסינגר, הילה עמרם, ורד אהרונוביץ, כפיר גלאטיה אזולאי, יערה צח, שוני ריבנאי, להב הלוי. אוצרת: גילת נדיבי.

» התעוררות, עד ה-20.6. פלורנטין 45, פלורנטין 45 פינת רח' השוק, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 13:00-11:00, 18:00-16:00, ו'-שבת 13:00-11:00.

חוזרים לרגע הטראומה. עבודה של שוני ריבנאי, התעוררות