מירי סגל תחליף את רועי רוזן בראשות לימודי ההמשך של המדרשה לאמנות

רוזן כיהן בתפקיד במשך שלוש שנים. סגל אמרה כי תנסה לקרב את האמנות לשדות תרבותיים נוספים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מירי סגל, מאמניות המדיה החדשה הבולטות בישראל, נבחרה לעמוד בראש התוכנית ללימודי ההמשך של המדרשה לאמנות. היא תחליף את רועי רוזן, שכיהן בתפקיד מאז ייסוד התוכנית לפני שלוש שנים. התוכנית מבקשת להציע אלטרנטיבה לדפוסי המפגש המוכרים בין אמנות לאקדמיה והיא כוללת סגל נרחב של מרצים מישראל ומחו”ל, בהם אנרי סאלה, יאן וורוורט, קטרזינה קוז'ירה, בועז ארד, גיא בן נר ורותי סלע.

סגל, שנולדה ב-1965, היא בעלת תואר שני ותואר דוקטור במתמטיקה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. היא גם למדה אמנות במכון לאמנות של סן פרנסיסקו. היא הציגה תערוכות יחיד ב-PS1 בניו יורק, בגלריה Lisson בלונדון ובגלריה קאמל מנור בפאריס וזכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס גוטסדינר לאמנות ישראלית (2001), פרס שרת המדע התרבות והספורט (2003) ופרס דיזנגוף (2008).

עם היבחרה לתפקיד מסרה סגל כי תפעל לקרב את האמנות לשדות תרבות נוספים. "בשנים האחרונות פעלתי כאמנית בפרויקטים של חקר המוח, טכנולוגיה הקשורה לראייה ולארכיטקטורה”, הוסיפה. “מתוך עבודתי הבנתי את הפוטנציאל המצוי במפגש בין הפעולה האמנותית לבין סוגי ידע נוספים, שאינם חלק מהשיח המיחדי הנושק לאמנות. כך נוצר אצלי עניין ואמון בסביבות מקצועיות שונות ובכוונתי להטמיען אל הפדגוגיה“.

מירי סגל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ