המדריך לתערוכות הבוגרים לאמנות ברחבי הארץ

עונת תערוכות הבוגרים החלה והיא מספקת הזדמנות מצוינת להתוודע לנעשה בעולם האמנות העכשווית ולהכיר את האמנים הצעירים והמבטיחים. כל הפרטים על התערוכות השונות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בתי הספר המובילים לאמנות ועיצוב מזמינים מדי שנה את הקהל הרחב ליהנות מהיבול של בוגריו ומספקים הצצה אל יצירות האמנות שהתבשלו בין ארבעת קירות הסטודיו במשך כל השנה. זו הזדמנות להתעדכן בסצנת האמנות העכשווית, לזהות אמנים מבטיחים בתחילת דרכם ובעיקר ליהנות מאינספור רעיונות שקרמו עור וגידים לכדי יצירות מלאות דמיון. המדריך המלא לתערוכות הבוגרים בבתי הספר השונים ברחבי הארץ. שנקר מתי: 27.6-25.7, איפה: תפזורת תערוכות שונות ברחבי תל אביב ורמת גן

בשנקר החליטו השנה לבטל את תערוכת הבוגרים המסורתית ולהציג את עבודות הבוגרים של שנת 2013 במתכונת חדשה: כל מחלקה מציגה במקום אחר במועד אחר. התערוכות, בתחומי ההנדסה, העיצוב ואמנות, יהיו פתוחות לקהל הרחב. בתל אביב: עיצוב טקסטיל (27.6-2.7) ועיצוב תעשייתי (8.7-14.7) במרכז עמיעד, עיצוב פנים מבנה וסביבה (4.7-17.7) בבית רבקה גרינוולד ועיצוב אופנה (7.7) בגני התערוכה. ברמת גן: אמנות רב תחומית (17.7-2.8) בבניין עלית, עיצוב תכשיטים (11.7-ספטמבר) במוזיאון היהלומים ותקשורת חזותית (7.7-15.7) בבניין מיטשל. » תערוכת בוגרים 2013 בשנקר – לפרטים המלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של שנקר:

בצלאל - תואר שני מתי: 1.7-11.7, איפה: רח' סלמה 60, תל אביב

תערוכת בוגרים לתואר שני באמנויות MFA של בצלאל, תיפתח בבית בצלאל בתל אביב. בקומת הקרקע תוצג תערוכה קבוצתית של הבוגרים ובקומת הסדנאות (קומה שלישית) יוצגו 18 תערוכות יחיד. מאחורי התערוכה עמד השנה צוות היגוי שכלל את: יהודית סספורטס, גיל מרקו שני ורפאל זגורי אורלי.

» תערוכת בוגרים 2013 לתואר שני בבצלאל – לפרטים המלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של תואר שני בבצלאל:

בצלאל - תואר ראשון מתי: 21.7-2.8, איפה: קמפוס בצלאל בירושליםבתערוכת הבוגרים לתואר ראשון באמנויות של אקדמיית בצלאל יציגו מחלקות האמנות, צורפות ואופנה, תקשורת חזותית, צילום, עיצוב קרמי וזכוכית, עיצוב תעשייתי ואמנויות המסך.

במסגרת אירועי תערוכת הבוגרים יתקיים כנס "10X10", בתאריך 24.7.2013 החל משעה 17:00, בו יציגו עשרה סטודנטים מצטיינים, אחד מכל מחלקה, את הפרויקט שלהם למשך עשר דקות. התערוכה תפתח לקהל הרחב החל מ-24.7.2013.» תערוכת בוגרים 2013 לתואר ראשון בבצלאל – לפרטים המלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של תואר ראשון בבצלאל: החוג לאמנות באוניברסיטת חיפה מתי: 27.6-12.7, איפה: אוניברסיטת חיפה (חדר 207, קומה 2)תערוכת בוגרי התואר הראשון באמנות של אוניברסיטת חיפה תתקיים במשכן לאמנויות ע"ש הכט ותציג עבודות בתחומי מדיה מגוונים. אוצרי התערוכה, בה משתתפים 36 סטודנטים, הם האמנים איה בן רון ואסי משולם. באופן מקרי למדי, מציגה התערוכה אוסף של עבודות שניכר בהן העיסוק בבית ובמבנה המשפחתי על מורכבויותיהם.

» תערוכת בוגרים 2013 באוני' חיפה – לפרטים המלאים

עבודה של הדיל אבו ג'והר מתוך תערוכת בוגרים של אוניברסיטת חיפהמכללת סמינר הקיבוצים מתי: 10-27.7, איפה: נמל יפו, תל אביב

תערוכת הבוגרים של בית הספר לעיצוב ואמנות במכללת סמינר הקיבוצים תוצג במתחם נמל יפו, בגלריה התיאטרון ובחלל הסורגים. בתערוכה מציגים 33 בוגרי המחלקה לעיצוב עבודות בתחום עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, לבוש ואביזרים, ו-12 עבודות של בוגרי המחלקה לאמנות המשלבות וידאו, פיסול, אנימציה, ציור ואינטראקטיב. אוצרים אותה דוד פאר ויאיר ברק.

» תערוכת בוגרים 2013 בסמינר הקיבוצים – לפרטים המלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של סמינר הקיבוצים:

מכון אבני לאמנות ועיצוב מתי: 11-21.7, איפה: רח' אילת 23, יפומכון אבני משיק את תערוכת הסיום של בוגרי המחלקות השונות: אמנות, תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב אדריכלות פנים ועיצוב תעשייתי. התערוכה מורכבת מקשת רחבה של פרויקטים אישיים העוסקים במגוון תחומים החל מנושאים אישיים, נושאים חברתיים, דרך נושאים עיצוביים ועד רעיונות חדשניים ויצירתיים בתחום פיתוח המוצרים. » תערוכת בוגרים 2013 במכון אבני – לפרטים המלאיםמתוך תערוכת בוגרים מכון אבני 2013. (עבודה של מריה קרסיק)תילתן - המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית מתי: 18.7-18.10, איפה: דרך העצמאות 65, חיפהבתערוכת הבוגרים של מכללת תילתן מוצגות עבודות של כ-90 סטודנטים לעיצוב גרפי, לצדם ניתן למצוא גם פרויקטים בהתמחויותשונות כמו: איור, צילום, עיצוב לאינטרנט, קופירייטינג, אנימציה, פוסט פרודקשן ועיצוב חלל פנים. בתערוכה יוצגו עבודות הגמר הכוללות כרזות, גלויות, אריזות ומוצרים, כמו גם סרטי האנימציה, אתרים ואפליקציות בשלושת הקומות שבקמפוס הנמל.

קונספט העל "מציצים לעיצוב" שהוצג לסטודנטים השנה הציב בפניהם דרישה להתמודד עם חשיפה, יצירת תדמית ומסר בולט וקליט בתחום התמחותם. מטרתו היה ליצור מעין חלון ראווה שיציג את מרכולתו של כל בוגר ויבטא את כישרונם וכן את הנושא שבחרו להציג גם מתוך גישה תעסוקתית ריאליסטית, כזו שמשלבת בין יצירתיות ובין פרקטיקה ודרישות הלקוח בעולם האמיתי. והלקוח, הוא כמובן קהל המבקרים שמוזמן להגיע לתערוכה בתילתן, לחוות להתרשם מהדור הבא של הגרפיקאים, המאיירים, האנימטורים, הצלמים ומעצבי הפנים.» תערוכת בוגרים 2013 במכללת תילתן – לפרטים מלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של תילתן: המכון לאמנות אורנים מתי: 18.7-10.8, איפה: מכללת אורנים, קריית טבעוןבמכללה האקדמית לחינוך אורנים, מציגים 17 בוגרים צעירים תערוכות יחיד. התערוכה בכללותה מציעה פריסה רחבה של עשייה דו ותלת-ממדית, וידאו, צילום ומיצב, אשר משקפת עיסוק אינטנסיבי בשאלות של אמנות עכשווית, חומריה ונראותה. זהו רגע מעניין באמנות בכלל המאפשר מיזוג ואף איחוי של פרקטיקות אמנותיות, הנובעות מהמסורות של האמנות המודרנית והפוסט-מודרנית.

מה שמייחד אמנים צעירים אלה הוא שתערוכותיהם מתעלות על שאלות של זהות אישית ומקומית, אך מעניקות חשיבות רבה לחומרי העשייה, לדיוק בבחירתם, בבואם ליצור עבודה אישית, ויחד עם זאת ממוקדת ומודעת לשלל ההצעות הבו-זמניות של האמנות במרחב התקשורתי, הטכנולוגי והחזותי.» תערוכת בוגרים 2013 במכללת אורנים – לפרטים המלאיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של אורנים: מוסררה

מתי: 11-30.7, איפה: ביה"ס מוסררה ומתנ"ס מורשה (רח' שבטי ישראל 22) בירושליםתערוכת בוגרים רב תחומית המחברת בין המחלקות לצילום, ניו מדיה ולמוזיקה חדשה בבית הספר מוסררה. בנוסף לסיורים בחללי התצוגה מציעה התערוכה גם מסיבות חצר, הרצאות והופעות מוזיקליות בבית הספר שיהיו פתוחים בחינם לקהל הרחב. » תערוכת בוגרים 2013 במוסררה - לכל הפרטיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של מוסררה:המדרשה - בית ברל מתי: 10-24.7, איפה: המדרשה לאמנות בית ברל48 בוגרים מציגים בתערוכת הגמר של בית הספר לאמנות - המדרשה, שמתפרשת על כל המבנים והחללים של קמפוס בית הספר. חלק גדול מהפרויקטים השנה מורכב מעבודות מיצב מיוחדות לחלל, עבודות רישום, וידאו ופיסול. התערוכה כולה תתמקד השנה בעבודה ביחס לחלל, ואף ביצירת חללי תצוגה אלטרנטיביים לעבודות. אוצרים: ליהי חן ורמי מימון.» תערוכת בוגרים 2013 המדרשה בית ברל - לכל הפרטיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של המדרשה בית ברל:

המכון טכנולוגי חולון מתי: 11-24.7, איפה: המכון הטכנולוגי חולוןהפקולטה לעיצוב HIT מציגה את תערוכת הבוגרים של שלוש המחלקות בה: עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי. בין העבודות מוצגים פרויקטים רבים העוסקים בנושאים חברתיים, שמירה על הסביבה, תרבות הצריכה, הרשתות החברתיות ומוצרי צריכה חדשניים ומתבקשים.» תערוכת בוגרים 2013 המכון הטכנולוגי חולון - לכל הפרטיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של המכון הטכנולוגי חולון:המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה מתי: 24.7-3.8, איפה: הגלריה במרכז האקדמי לעיצוב ויצ"ו חיפהבתערוכת בוגרים של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה יציגו המחלקות: תקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ומדיה, עיצוב אופנה וקולנוע. המחלקה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית נוגעת בנושאים בעיתיים ושנויים במחלוקת המחייבים את הצופה למחשבה, וחיפוש אחר מחוזות חדשים של דרכי ביטוי, שפה וכלים. פרויקט הגמר של המחלקה לארכיטקטורה התמודד עם נושא הדיור מבחינה קונספטואלית, פרוגרמאטית ומרחבית תוך פתוח עמדותיו האישיות של כל בוגר. בבחינת עבודותיהם של בוגרי המחלקה לצילום ומדיה, ניתן לחלק את נושאי עבודתם לשלושה: מרחב הציבורי ומתאפיינות במבט חברתי ופוליטי, עיסוק ב"אני" על רבדיו השונים ושפת האמנות והמדיה במרכז העשייה.המחלקה לעיצוב אופנה מציגה קולקציות המאופיינות בחשיבה טקסטילית עכשווית, עם דגש על מערכות לבוש לבישות בעלות מקורות השראה מגוונים. המחלקה לקולנוע דוקומנטרי פועלת ליצירה קולנועית עצמאית בשיטת one man band. המבט האישי של היוצרים מופנה לרבדים שונים של המציאות הישראלית – לעיתים נוקבת וכואבת. » תערוכת בוגרים 2013 המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה - כל הפרטיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה:חשיפה מתי: 25-28.7, איפה: קמפוס האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוקתערוכת סוף השנה של בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית והמחלקה לאנימציה של בית הספר "חשיפה" תחשוף תפיסות ועמדות עכשוויות בתחומי תרבות, חברה וצרכנות כמו גם נושאים אישיים המעסיקים את מעצבי העתיד. בתערוכה יוצגו פתרונות מיתוג, מהלכי פרסום, עיצוב אריזות, עיצוב לברדקאסט, מדיה חדשים ואינטראקטיב, סרטי אנימציה קצרים ועוד.

בין הנושאים הבולטים שנדונו השנה, ניתן למצוא את "המשפחה החדשה" - אם פעם "משפחה" כללה גבר, אישה וילדים, היום נפרצים גבולות השמרנות: יש משפחות חד-הוריות, משפחות בעלות שתי אמהות, שני אבות, ויש גם משפחות בעלות שתי אמהות ושני אבות. מציאות מגוונת שכזאת, יש בה כדי להרחיב את הלב וגם את הסובלנות. סטודנטים בקורס סדנת פרסום, תקשורת המונים ומדיה חדשה עשו עבודת מחקר על המשפחה הישנה והחדשה בארץ, ועיצבו קמפיין תחת סיסמת הגג שבחרו. » תערוכת בוגרים 2013 חשיפה - לכל הפרטיםצפו בעבודות מתוך תערוכת הגמר של חשיפה:

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"