תערוכות לסופ"ש: כרוניקה של מוות ידוע מראש

תערוכה קבוצתית העוסקת בהתמודדות עם הסוף הבלתי נמנע, אמנים הולכים צעד נוסף מעבר ליכולותיהם ומגבלותיהם בתערוכת "נונפיניטו" וקפיצה מהירה לנופי הרי ההימלאיה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

כרוניקה של מוות ידוע מראש "סוף ידוע מראש" נולדה מתוך עיסוק אובססיבי ועניין רב של שמעון לב ואורה ראובן במוות, כל אחד וסיבותיו הביוגרפיות לעיסוק בנושא זה. כחלק מההתמודדות עם הסוף הבלתי נמנע נבחרו עבודות של מספר אמנים המציעים פרשנות אישית שלהם לנושא.

מציגים: יהודה אלטמן, יאיר ברק, פסי גירש, שוקה גלוטמן, שירה גלזרמן, כרמלה וייס, ארז ישראלי, שמעון לב, אבשלום לוי, שחר מרקוס, בן נתן, פנחס עזרא, רועי קופר, אורה ראובן, רנטה ריבקין גל, פנינה רייכמן, נאוה שושני, שמחה שירמן.מתי: ימי ד'-ה' 19:00-11:00, ו'-שבת 15:00-11:00 עד ה-10.8.2013איפה: גלריה P8כמה: הכניסה חופשיתלמה: בסוף כולם מתים»סוף ידוע מראש - כל הפרטיםרגע לפני הסוף תכנית הרזידנסי "ארטפורט" מיסודה של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון בתערוכת המחזור הראשון: "נונפיניטו" (NonFinito). זו אינה תערוכה קבוצתית, וגם לא בדיוק תערוכת סיום. מדובר בהזדמנות לחגוג את סופה של השנה הראשונה של תוכנית הרזידנסי של ארטפורט ולראות על מה עבדו האמנים עינת עמיר, רפרם חדד, עידו מיכאלי, יאיר פרץ, רונית פורת והאוצרת מעין שלף, שנבחרו לתקופה של עבודה במקביל, חשיבה משותפת והפריה הדדית בשניים עשר החודשים האחרונים. במקור יוחס הביטוי 'נונפיניטו' בעיקר לסדרת פסלים לא גמורים, אך כיום הוא משמש לתיאור הרצון המודע לייצג רעיונות שעדיין לא פותחו עד תום. הוא מסמן את רצונם של האמנים ללכת צעד נוסף מעבר ליכולותיהם ומגבלותיהם, מבלי לחשוש להעמיד במבחן את הפרקטיקה הרגילה שלהם, את המקום בו הם יודעים לצעוד בבטחה. בהמשך לקו המחשבה הזו "נונפיניטו" מבקש להראות רעיונות, נסיונות, מיצבים ועבודות אמנות שאינם בהכרח בשלב הסופי שלהם. מתי: ימי ד' ו-ה' 13:00-20:00, ו' ו-ש' 11:00-16:00 עד ה-27.7.2013איפה: ארטפורט תל אביבכמה: הכניסה חופשיתלמה: הטכניקה הטנטרית גם באמנות»נונפיניטו - לכל הפרטיםעבודה של עינת אמיר, מתוך תערוכת "נונפיניטו" – "NonFinito"

צילום ומדיטציה בהימלאיה

"מסע, התבוננות" מציגה צילומים של שני צלמים – כרמל שלו ומוקי קיים, מתוך מסעם המשותף ללדאק שבהרי ההימלאיה. בתערוכה מוצגים צילומים העוסקים בנוף ובפולקלור אך בניגוד לצילומי תיירות, המתמקדים בעיקר במחטף של תופעות תרבותיות יוצאות דופן, סופגים צילומיהם של כרמל ומוקי את המראות מתוך מבט שאינו מבקר או מתפלא. צילומיהם של כרמל ומוקי מוצגים בתערוכה זה לצד זה, ללא הפרדה. השקט והפשטות, הטבולים במתח העוצמתי של נופי ההימלאיה, מוצגים בתערוכה משתי נקודות מבט של שני אנשים שונים. שני עולמות פנימיים שחברו יחד לכדי עבודה אחת שהיא מסע והתבוננות. מתי: יום ה' 18:00-22:00, יום ו' וערבי חג 13:00-15:00 עד ה-12.10.2013איפה: גלריה דרך צילוםכמה: הכניסה חופשיתלמה: מסע בין בהירות לבהייה»מסע, התבוננות - לכל הפרטיםעבודה של מוקי קיים, מתוך תערוכת "מסע, התבוננות"