עכבר העיר

יום ראשון

תערוכת "עדשה דפלומטית - Israel through foreign lenses" תספר לראשונה כיצד רואים הדיפלומטים והעיתונאים הזרים את ישראל מבעד לעדשת המצלמה. כ-450 צילומים העלו מאות דיפלומטים דרך ממשק מיוחד שתוכנת במיוחד לצורך התערוכה באתר מועדון הדיפלומטים הישראלי. 50 הטובים שבהם יוצגו בתערוכה ומתוכם יבחרו שלושת המקומות הראשונים.את 50 הצילומים הנבחרים בחרה ועדה מקצועית בת עשרה שופטים ביניהם צלמים בכירים. הצילומים הנבחרים חולקו על פי קטגוריות: משפחה, טבע, אמנות, יומיום ודת.מתי: א'-ג' 16:00-10:00, ד'-ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-9:00 עד ה-15 באוגוסט 2013.איפה: בית התפוצות, תל אביב.כמה: הכניסה חופשית.למה: בין היפה למכוער.» עדשה דיפלומטית - לכל הפרטיםצילום של NICLAS MAABARI SKOVBJERG, דנמרק. מתוך תערוכת "עדשה דיפלומטית"

יום שני

החירות הצורנית שנטל לעצמו לאו ריי מסמנת שלב חדש ביצירתו. עולמות הקליגרפיה, האיור, הקריקטורה, ומעל הכול – ציור השמן המסורתי (המופשט והריאליסטי פיגורטיבי כאחד) מתערבלים ויוצרים מכלול של שפות שהתמזגו לכדי לכידות אינהרנטית. ביד מיומנת משלב ריי בין רכיבים המשויכים לז'אנרים שונים, תוך יצירת סינתזה המהווה גילום מרשים של הציור הפוסט מודרני.

ציוריו של ריי, המנוקדים בפיסות גדולות של מידע חזותי דחוס, כמו מבקשים ליצור מרחב הרמטי משלהם, מישור חסר גבולות בתוכו טבולים האייקונים ובתוכו מתרחש אירוע מיוחד במינו, התרחשות שיכולה להיות ממוסגרת תחת הנרטיב של "התמודדות ושימור".מתי: ב'-ה' 19:00-10:30, ו'-14:00-10:00, שבת 14:00-11:00 עד ה-24 באוגוסט 2013.איפה: גלריה חזי כהן, תל אביב.כמה: הכניסה חופשית.למה: פוסט מודרניזם במוקד.» לאו ריי – זה וזה - לכל הפרטיםעבודה של לאו ריי מתוך התערוכה "זה וזה"

יום שלישי

תערוכת יחיד של צלם האופנה הצרפתי המצליח דניאל סיבוני. סיבוני (54) עלה לישראל ופתח סטודיו-גלריה, שמאפשר לו לשלב את מומחיותו בצילום אופנה עם אהבתו לאמנות-רחוב וצילום אורבני. מאחוריו קריירה בת שלושה עשורים בצילום אופנה למגזינים בינלאומיים ולמותגי יוקרה, כשהוא חתום על שערים של "Elle", "Vogue" ועוד, ועל קמפיינים מסעירים לבתי אופנה יוקרתיים וביניהם דיור, שאנל, ליוויס, כריסטיאן לקרואה ורבים אחרים.

לצד צילומי האופנה, הקדיש כל השנים מקום לאהבתו האישית, צילום במרחב האורבני. כשהוא מוקסם מהאסתטיקה של החיים האמיתיים, כתובות קיר, עוברי אורח, אופנת הרחוב ודייריו, הנערים על הסקיטבורד וההומלסים על הספסלים, שלטי החוצות והגרפיטי – כל אלה נכנסים לפריים של דניאל ועוברים מבעד לעדשה שלו הקצנה, שמציגה אותם לעולם בסגנון פופ ארט. סיבוני משתמש בפריים הבודד כצלם מסורתי, אך את התוצאה הוא מדפיס בהרכבת קולאז' מרובת דימויים, טיפוגרפיה וצבעוניות מודגשת. עבודותיו נראות כהכלאה בין צילום ריאליסטי לכרזות גרפיות.מתי: מדי יום 11:00-20:00 עד ה-1 בספטמבר 2013.איפה: Urbanik Art Gallery.כמה: הכניסה חופשית.למה: אסתטיקה אופנתית ברחובות העיר.» דניאל סיבוני – Art is the eye of the soul - לכל הפרטיםצילום של דניאל סיבוני, מתוך תערוכת Art is the eye of the soul