ראש השנה באמנות: מתגעגעים לחיבוק

צילומים צבעוניים מרחבי העולם עושים חשק לחו"ל, ומוזיאון חיפה לאמנות מציין מאה שנים לרדי-מייד הראשון

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שנייה לפני שארוחות החג מהדקות אתכם לספה, שווה לתת קפיצה לפניני האמנות הבאות:

יום רביעי: מסע מסביב לעולם מסע צילומים למחוזותיה הצבעוניים של גיאורגיה, למרבדי הדשא השקטים של אירלנד וגם לפיליפינים, לאיטליה, לאירלנד, להולנד, לשוויץ, לארה"ב, ולישראל. מיצג של מגוון צילומי נוף, טבע, אמנות ותרבות. צילומים אורבניים, כפריים ומודרניים המתורגמים ליצירה מודפסת על קנבס שוויצרי, טפט קיר וזכוכית אקרילית.

מתי: 1 באוגוסט עד ה-30 בספטמבר.איפה: היכל מאיר ניצן לתרבות ואמנות, ראשון לציון.כמה: הכניסה חופשית.למה: כדי להרגיש חו"ל בלי לשלם על כרטיס טיסה. » אליעד יהלום - צילומים מרחבי העולם - לכל הפרטיםאיטליה כפי שמוצגת בצילומיו של אליעד יהלום. מתוך: צילומים מרחבי העולם יום חמישי : כל ילד צריך חיבוק התערוכה "געגוע לחיבוק", המתקיימת ביוזמת עמותת "משפחה אחת", מציגה 40 יצירות של אמנים מהארץ ומהעולם שהתנדבו להנציח סיפורי זיכרון של ילדים וילדות שאיבדו את יקיריהם - הורה, אח או אחות - במלחמות, בפעילות מבצעית או בפעולות איבה. בין האמנים שיקחו חלק: דוד ד'אור, ננסי ברנדס, ג'וג'ו, אילן סימן טוב ואחרים. כולם התבקשו לבחור סיפור אחד של ילד או ילדה שבהשראתו יציגו באמצעות ציור, פיסול או צילום את הגעגוע, החלל והאובדן. אוצרת התערוכה: רלי וסר.מתי: א'-ה' 10:00-22:00 ו' 10:00-14:00 שבת 10:00-22:00. עד ה-30 בספטמבר 2013.איפה: מתחם התחנה, תל אביב.כמה: הכניסה חופשית.למה: כדי להניח רגע את הציניות בצד, ולהתרגש.» געגוע לחיבוק - לכל הפרטים

האמן טל מור מצייר בהשראת סיפור ענבר בהט. מתוך תערוכת "געגוע לחיבוק"

יום שבת: חגיגה של אירוניה ופארודיה

בשנת 1913 האמן מרסל דושאן הציב בסטודיו שלו בפריז גלגל אופניים על שרפרף, חיבר אותם והציג אותם כעבודה אחת. זה הוא הרדי-מייד הראשון בתולדות האמנות המודרנית. דושאן הראה שכישוריו של אמן נמצאים, בין השאר, ביכולתו להצביע על דבר-מה קיים ולאו דווקא ביכולתו לייצר דבר-מה חדש. בבחירה של אמן בחפץ מן המוכן הוא מעניק לו מובן וקיום חדשים בעולם. במלאות מאה שנה לרדי-מייד הראשון, תיפתח תערוכה גדולה במוזיאון חיפה לאמנות, שתתפרש על פני כל קומות המוזיאון. התערוכה מהווה חגיגה אירונית ופארודית על המהלך הרדיקלי ועל הגלגולים שהוא עובר מקץ מאה שנה.מתי: א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00,שבת 15:00-10:00 עד ה-1 בינואר 2014.איפה: מוזיאון חיפה לאמנות.כמה: הכניסה חופשית.למה: בשם המקוריות.» מן המוכן - מאה שנה לרדי-מייד - לכל הפרטים"Are you lonesome tonight" של ליהי חן, מתוך "מן המוכן - מאה שנה לרדי-מייד"