תערוכות השבוע: על טהרת הסאונד

סאונד שהופך לחומר של ממש, מעטפות שנוגעות בקצה העולם ונוחתות בחיפה, שמלות עשויות משרשראות אופניים, אוספי תצלומים היישר מהגוגנהיים וגבולות הגוף האנושי עומדים למבחן

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום ראשון: מעטפות חובקות עולם

על המעטפות שבתיה שני שולחת לכתובות מפוברקות מוטבעים בולים, מילים, ציורים, רקמה וחותמות דואר מרחבי העולם. שני החליטה להשתעשע במשלוח מעטפות לכתובות מומצאות, בידיעה שהמעטפות תחזורנה אליה כשהנמען או הכתובת לא יימצאו. האקט של המשחק הפך לפרויקט עם אמירה פוליטית. בעקבות רצח ראש הממשלה יצחק רבין שני יצרה ושלחה סדרת מעטפות שעליהן הודבקו בולים עם דיוקנו. שנים לאחר מכן היא נקטה בטקטיקה דומה עם מעטפות שנשאו מדבקות ועליהן הכיתוב "רון ארד לחופש נולד" ו"גלעד שליט עדיין חי". כעת לראשונה מוצגות המעטפות בתערוכה. מתי: 7 בספטמבר 2013 עד ינואר 2014. א'-ד' 16:00-10:00, ה'19:00-16:00, ו'-13:00-10:00,שבת 15:00-10:00.איפה: מוזיאון חיפה לאמנות.כמה: 30 ש"ח, כולל ביקור בשאר המוזיאון.למה: כי הרעיון מדליק.» בתיה שני - נא להחזיר לשולח - לכל הפרטים בסוף הן תמיד חוזרות. עבודתה של בתיה שני מתוך "נא להחזיר לשולח"יום שני: It's Showtime!

תערוכת "Showtime" מתמקדת בסאונד שמתנהג כחומר נוכח בחלל. העבודות המוצגות מציעות חוויה גופנית, חושית, אשר הסאונד הוא המרכיב המרכזי המאפיין אותן. תנועת הצופה בחלל מוכתבת על ידי הימשכותו או רתיעתו מוויברציה מסוימת, מגל של קול, משדה כזה או אחר של סאונד. התערוכה כוללת שלושה מיצבים גדולים, כל אחד בקומה נפרדת של ביתן הלנה רובינשטיין. אחת העבודות, של האמנית הקנדית ג'נט קארדיף, הוצגה בחללי תצוגה שונים בעולם, בהם המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MOMA). בקומת הכניסה תוצב העבודה "התפשטות" של האמנית הישראלית נעמה צבר, החיה ופועלת בניו יורק. מתי: א' סגור, ב', ד' ושבת 10:00-16:00, ג' וה' 10:00-22:00, ו' 10:00-14:00 עד ה-23 בנובמבר 2013.איפה: ביתן הלנה רובינשטיין, מוזיאון תל אביב.כמה: הכניסה חופשית.למה: כי אם ה-"MoMa" הניו-יורקי נהנה מהיצירות, אין סיבה שאנחנו לא.» Showtime - לכל הפרטים כשסאונד הופך לחומר. מתוך "התפשטות" של נעמה צבר (צילום: עודד לבל)

יום שלישי: שיק מחומרים ממוחזרים

תערוכת A&F מציגה פיסול ייחודי של שמלות מחומרים ממוחזרים, ביניהן שמלות עשויות נורות, שעונים, מפתחות, ברזל, שרשראות של אופניים ועוד. השמלות יוצרות דמויות של נשים ללא פנים וכך מתהווה דו-שיח בין גבריות לנשיות.מתי: 29 באוגוסט עד ה-18 בספטמבר. א'-ה' 09:30-21:30, ו' 08:30-16:00 ושבת שעה לאחר צאת השבת.איפה: קניון רמת אביב.כמה: הכניסה חופשית.למה: כי שמלות מברזל זה כל-כך קיץ 2013.

» נירית לבבי - Art & Fashion - לכל הפרטיםעבודה של נירית לבבי. מתוך התערוכה "Art & Fashion"

יום רביעי: אורי גרשט חוזר

אורי גרשט מציג לראשונה בישראל את "All Will Come to Pass" - שלושה אוספי תצלומים, ושמם Offering (מנחה), Love Me Love Me Not (אוהב לא אוהב) ו-Cells (תאים), וכן סרט ושמו Liquid Assets (נכסים נזילים).אורי גרשט חי ועובד בלונדון. עבודותיו הוצגו באוספים של חשובי המוזיאונים בעולם, ביניהם: מוזיאון גוגנהיים, טייט מודרן וטייט בריטן, הנשיונל גלרי לונדון, מוזיאון גטי, מוזיאון ויקטוריה ואלברט, מוזיאון הירשהורן וושינגטון, המוזיאון לאמנויות יפות בבוסטון ועוד רבים. מתי: 31 באוגוסט 2013 עד 21 באוקטובר 2014. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.איפה: גלריה נגא.כמה: כניסה חופשית.למה: כי שמו של אורי גרשט הולך לפניו.» אורי גרשט - All Will Come to Pass - לכל הפרטיםעבודתו של אורי גרטש מתוך סדרת הצילומים "Love Me Love Me Not" יום חמישי: משחקים עם הגוף דרך צילום מבוים מפסלת יעל גבריאלי ייצוגים מוקצנים של דמויות גברים ונשים בטריטוריות ביתיות ובטבע. בעבודתה מופקע הגוף מפרטיותו, עובר טרנספורמציה ומוצג מחדש כמרחב חשוף ופגיע, מגוחך ועלוב, פרוע ומנוון כאחד. השימוש בפניה הרבים של האמנית בתערוכה הם בבחינת מחקר פרטי ומותח גבולות, הכולל גם צילומים משניים, טקסטים, שיתופי פעולה אמנותיים ועבודות וידאו. מתי: 12 בספטמבר עד ה-30 בספטמבר. א', ב', ד', ה': 16:00 עד 21:00 ג': 10:00 עד 21:00 ו': 09:00 עד 13:00 שבת: 09:00 עד 16:00.איפה: המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גןכמה: הכניסה חינם.למה: כי המוקצן הוא בדרך כלל גם מעניין.» יעלי גבריאלי - עבודת השם - לכל הפרטיםme with a beard. עבודה של יעלי גבריאלי, מתוך התערוכה "עבודת השם"

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"