פאבליק ספייס: מיכל טהרלב אורגת זכרונות

היא מתמחה באריגה, אוספת חומרי גם במפעל מתכות ומקנאה במי שיודע לפסל בנייר - הכירו את מיכל טהרלב, אחת המעצבות הצעירות שישתתפו באירוע "Public/Space" המסקרן

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

כשמדען גולה זוכה בפרס נובל, ממהרים כולם לבכות את בריחת המוחות. כשאמן גולה זוכה בפרס חשוב, נדמה שאף אחד לא מתרגש. ככה זה, אם אתה מעצב, צייר או יוצר קולנוע, המוח שלך נראה קצת פחות יקר למדינת ישראל. גם הקהל, כך נדמה, לא רואה בהשקעה בעיצוב מקומי משהו שצריך להקדיש לו זמן ומשאבים. Public space - כל הפרטיםבסוף השבוע הקרוב, יקדישו קבוצת אמנים ומעצבים זמן כדי לנסות ולשכנע את כולנו אחרת. Public space (פאבליק ספייס) הוא אירוע של מעצבים ואמנים מקומיים, מבטיחים ועכשוויים, שמספק פלטפורמה עצמאית והוגנת למכור ולהציג קולקציות ויצירות אמנות כחול-לבן. החגיגה הזאת תתקיים ב-14-16 בנובמבר (חמישי-שבת), במזא"ה 9 בתל אביב. במהלך כל הסופ"ש יתקלטו Meytal Miller, Winnie Pootz, LeVeL 4 ועוד. עכבר העיר ו-Public space מזמינים אתכם להכיר את האמנים מקרוב. והפעם: מיכל טהרלב.שם: מיכל טהרלבגיל: 29מגורים: תל אביב

מה אני עושה? "בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בהתמחות אריגה ובעלת סטודיו לאריגה בתל אביב. בעבודתי אני מנסה לשלב מלאכות טקסטיליות בתחומי העיצוב השונים".

העיצוב הראשון שלי: "סדרת עבודות על קנווס של תמונות מזכרונות משפחתיים שונים הנקראת 'חורים בזכרון'. העבודה התחילה מנסיון לשלב עבודת רקמה על גבי תמונות. כשסיימתי את העבודה הראשונה שנאתי את מה שיצא ופרמתי הכל, ואז גיליתי המפה שיצרו החורים על הבד. הסדרה מכילה אוסף של תמונות וזכרונות ה'מצויירים' על הבד באמצעות חורים בלבד ללא שימוש בצבע או מכחול".

ההשראה שלי: "אני שואבת השראה מהתעסקות עם חומרי הגלם עצמם. תהליך העבודה שלי מתחיל בדרך כלל על ידי חקירה של חומרים חדשים, למידת התכונות שלהם דרך התנסות ונסיון להעניק להם משמעות חדשה. את העבודה על קולקציית התכשיטים התחלתי דרך ניסוי וטעיה עם שאריות המתכת מבלי מחשבה או תכנון מוקדם על המוצר הסופי".

המעצב האהוב עליי: "הראשונה שעולה לי בראש היא מעצבת בשם ג'ן סטארק (Jen Stark). ג'ן היא אמנית אמריקאית צעירה העוסקת בעבודות פיסול מנייר. אני מקנאה ביכולת שלה לקחת חומר גלם כל כך פשוט, מוכר, יומיומי ואפילו קצת משעמם ולהצליח להפתיע ולחדש בכל יצירה שלה". ההשראה מגיעה מחומרי הגלם. תכשיט של מיכל טהרלב (צילום: עומר דורון) מה אציג ב-Public Space? "קולקציית תכשיטים ארוגים - הקולקציה נוצרה מתוך רצון להביא טכניקה עתיקה למקום עיצובי עכשווי. הקולקציה כולה ארוגה על נול אריגה ידני, והתכשיט יורד בחתיכה אחת מהנול ללא כל צורך בטיפול נוסף. כל תכשיט הוא יחיד במינו ואינו חוזר על עצמו. החומרים נאספים משאריות של מפעל מתכות – המתכות נשמרות במצבן הטבעי, כולל הצבעים השונים וסימני השחיקה מהמפעל".

למה בחרתי להשתתף ב-Public Space? "הערך הקהילתי, בחירת המיקום והרצון האמיתי לתת במה לאמנים ומעצבים בתחילת דרכם ולהציגם זה לצד זה מתוך הבנת הקשר שבין אמנות ועיצוב".