תערוכות השבוע: אלה פני הנשיות ההודית

תערוכה המוקדשת לספר הספרים, שרון יערי מציב מראה מול חיי היומיום, אביבית בלס בוחנת גבולות ומשב רוח הודי מגיע ליפו

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

יום ראשון

התערוכה סוקרת את התפתחות התנ"ך והברית החדשה. בתערוכה יוצגו מוצגים שמעולם לא נראו בארץ, החל ממגילות מימי בית שני מהעדויות הקדומות ביותר לתנ"ך, כתבי יד מרהיבים מימי הביניים וביניהם התנ"ך של הנרי השמיני, ספרי תנ"ך בין הראשונים שהודפסו בהם תנ"ך גוטנברג, התנ"ך המודפס הראשון, וספרים בני המאה ה-19. התערוכה עוקבת אחר נתיבי הפצת התנ"ך בתרבויות העולם, בד בבד עם התפשטותן של הנצרות והיהדות מארץ ישראל לרחבי העולם כולו.מתי: עד ה-24 במאי 2014. ימים א', ב', ג', ה' 9:30-17:30; ד' 9:30-21:30. ימי ו' וערבי חג 9:30-14:00.איפה: מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.למה: כדי להתחבר לשורשים.» ספר הספרים - לכל הפרטיםתרגומו של מרטין לות'ר (צילום: חנה ריימס)

יום שני זו התערוכה המקיפה ביותר של עבודותיו של שרון יערי שהוצגה עד כה.בתערוכה כ-80 תצלומים בגדלים ובפורמטים מגוונים. צבע ושחור לבן, דיגיטאלי ואנלוגי, וכן עבודות וידיאו המורכבות מתמונות סטילס. העבודות צולמו ברחבי הארץ. שרון יערי משקף זה יותר מעשור מצב קיומי מלנכולי מאוד של מתח בין אידיאליות לריאליות. בתמונות האחרונות של יערי נדמה שהצופים משתתפים בתהליך של טרנספורמציה מתמדת של חלל וזמן. מתי: החל מה-5 בנובמבר. א' סגור ב', ד' 16.00-10.00 ג', ה' 22.00-10.00 ו' 14.00-10.00 שבת 16.00-10.00.איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות.למה: כדי להיות חלק מטרנספורמציה של חלל וזמן. » שרון יערי - זנק אל עצמך - לכל הפרטיםטרנספורמציה של חלל וזמן. מתוך "זנק אל עצמך" של שרון יערייום שלישי

יצירותיה של אביבית בלס ברנס עוסקות בשאלות של גבולות, מעברים, שטחי ביניים, הגדרות של מקום, שפה וזהות. צבעיהן של העבודות מפגינים תעוזה רבה ומגלים שפה ציורית מובהקת ורבת נוכחות. שפה זו בנויה היטב ומייצרת ציורים מרובדים מאוד, ששכבות הצבע העבות מוסיפות להם נפח תלת ממדי. לעתים כוללים הקולאז'ים שלה גם טקסטים שכתבה ובהם משחקי מילים ודימויים רבי משמעות, המתכתבים עם הדימוי החזותי.מתי: עד ה-30 בדצמבר. ב'-ה' 20:00-11:00, ו' 14:00-10:00.איפה: גלריה ליטבק, תל אביב. למה: כדי לענות על שאלות של גבולות, שפה וזהות. » אביבית בלס ברנס - על השיכחה - לכל הפרטיםעבודתה של אביבית בלס ברנס ב"על השכחה"

יום רביעי עשרות אמנים ישראלים והודים יציגו בתערוכה קבוצתית, במסגרת אירועי "טעימה מהודו" שמפיקה עמותת הכוריאוגרפים בשיתוף שגרירות הודו בישראל. התערוכה, בה יוצגו עבודות צילום, ציור ופיסול, תתמקד בנשיות, העצמה נשית וזכויות נשים בהודו. "שאקטי" הוא מונח המתייחס לאנרגיה הנשית של האלוהות בתרבות ההינדית, ומכאן שם התערוכה. העבודות בתערוכה יוצעו למכירה, כאשר 20% מההכנסות יועברו לארגון הפועל למען זכויות האישה בהודו.

מתי: עד ה-16 בנובמבר. א'-ה', שבת 22:00-11:00, ו' 14:00-10:00.איפה: מחסן 2, יפו. למה: כדי להיחשף ל"שאקטי" במלוא הדרו.» על כנפי השאקטי - לכל הפרטיםטעימה מהודו. מתוך "על כנפי השאקטי" (צילום: אילנה מילשטיין)