לאה אביר מונתה לאוצרת מוזיאון חיפה לאמנות

אביר תחליף את רותי דירקטור ששימשה כאוצרת בשלוש השנים האחרונות

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן בוגנים

האוצרת לאה אביר נבחרה לתפקיד אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות. אביר, שנבחרה פה אחד על ידי ועדת המכרזים של המוזיאון, תחליף את רותי דירקטור ששימשה כאוצרת בשלוש השנים האחרונות. מינויה של אביר אושר על ידי מועצת המנהלים של מוזיאוני חיפה והיא כבר החלה בעבודתה ביום חמישי האחרון. במהלך השנתיים האחרונות שימשה אביר, ילידת 1978, כאוצרת עצמאית ויועצת אמנותית לסדנאות האמנים בירושלים. בשנת 2011 היא נבחרה לזוכה הראשונה של מלגת "ארטיס" לאוצרים מישראל, ועבדה בצוות האוצרות של ארגון האמנות הציבורית "Creative Time" בניו יורק. בין השנים 2010-2007 שימשה אביר כאוצרת משנה ומנהלת תחום התוכן במוזיאוני בת ים. במקביל אצרה תערוכות ואירגנה אירועי אמנות שונים במוסדות ציבוריים ופרטיים ברחבי הארץ. אביר היא בוגרת החוג לתולדות האמנות ולימודי אוצרות מתקדמים באוניברסיטת תל אביב, ולמדה לתואר שני באוניברסיטת חיפה.

"מוזיאון חיפה לאמנות יקדיש עצמו לפעולות ממושכות כמוסד מציג וחוקר, יקדם ויתמוך בעבודות אמנות ותערוכות שבבסיסן תהליך ארוך טווח של מחשבה ופעולה", מספרת אביר על התוכניות שלה לגבי המוזיאון, "והמוזיאון יפעל לתצוגה פעילה ומשתנה של אוסף האמנות שברשותו, כמו גם לביסוסו ולפיתוחו של אוסף ייחודי של אמנות עכשווית ישראלית. תוכניות המוזיאון ייבנו באופן אינטגרלי מתוך שיחות ומפגשים עם פעילי אמנות, תרבות, חברה ועירוניות ומתוך תפישה של המוסד כמעורב, פעיל ויוזם בסצנה המקומית והאזורית".

לאה אביר. רוח צעירה ורעננהצילום: שי איגנץ

נסים טל, מנכ"ל מוזיאוני חיפה, מסר כי "אני מאמין כי לאה אביר תכניס רוח צעירה ורעננה במוזיאון ותפעל לחיבור המוזיאון לסביבתו, לקהילה החיפאית והיא תמשיך את דרכן של האוצרות שקדמו לה לחיזוק מעמדו של המוזיאון בסצינת האמנות הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ