מתגבשת יוזמה לכינון פרס לנשים יוצרות

היוזמות, האמנית רינת שניידובר וד"ר טל דקל, חוקרת אמנות ומגדר, פנו לשרת התרבות לימור לבנת. במכתבו כתבו: "פעם אחר פעם נשים נאלצות לציית לתכתיבים הגמוניים (גבריים במהותם) שנוגעים לצורה ולתוכן של יצירתן, אם ברצונן להצליח בעולם האמנות"

צפי סער
צפי סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפי סער
צפי סער

יוזמה לכינון פרס ייעודי לנשים יוצרות מתגבשת עתה. במכתב לשרת התרבות לימור לבנת כותבות היוזמות, האמנית רינת שניידובר וד"ר טל דקל, חוקרת אמנות ומגדר, כי "גם היום, בעידן שכביכול הושג בו שוויון, אף על פי שאחוז הסטודנטיות בבתי הספר לאמנות גבוה יותר בארץ, במציאות זוכים אמנים-גברים להכרה רבה יותר, בעוד שפעם אחר פעם נשים נאלצות לציית לתכתיבים הגמוניים (גבריים במהותם) שנוגעים לצורה ולתוכן של יצירתן, אם ברצונן להצליח בעולם האמנות".

לדבריהן, "בניגוד למגמה ההולכת וגוברת בעולם המערבי בנושא התמיכה הייעודית לנשים באמנות חזותית, בישראל של היום מתחרים נשים וגברים על אותה המשבצת, וכתוצאה מכך מאבד עולם האמנות הישראלי קולות רבים וחשובים של נשים-יוצרות מכל המגזרים והשכבות בארץ".

דוקטור טל דקל

יוזמות הפנייה קוראות לייסוד פרס או מענק מיוחד לנשים יוצרות מטעם המדינה ועוסקות כעת באיסוף חתימות על המכתב מאמניות, מבקרות, אוצרות, אמנים, מבקרים ואוצרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ