ארגון המרצים של בצלאל ישבית את הלימודים ממחר בבוקר לזמן לא מוגבל

הארגון החליט על צעד זה לאחר שבית הדין לעבודה הודיע כי ישתדל לקבל בתוך 48 שעות החלטה אם להקפיא את הליך הפיטורים של עשרות מרצים כפי שביקש הארגון, או להמשיך אותו כפי שמעוניינת הנהלת בצלאל

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

ארגון המרצים של בצלאל הודיע כי ממחר בשעה 08:00 בבוקר ישבית את הלימודים באקדמיה ללא הגבלת זמן. על פתיחת השביתה הוחלט לאחר שהיום (שלישי) התקיים בבית הדין לעבודה בירושלים דיון בבקשת ארגון המרצים לבטל את פיטוריהם של כמה עשרות מרצים, שאותם החלה הנהלת האקדמיה להוציא לפועל לפני כחודש. הפיטורים הם תוצאה של החלטת ההנהלה לבטל את היחידה הרב־מחלקתית באקדמיה, שמנתה כמה עשרות קורסים.

בית הדין לעבודה החליט לפני שבועיים כי על הסנאט של בצלאל להיות מעורב בהחלטה על ביטול היחידה, וכי מאחר שלא היה מעורב בהחלטה זו כאשר התקבלה, יש להחזיר אליו את הדיון. בשבוע שעבר התכנס הסנאט והחליט להקפיא את המצב ביחידה הרב־מחלקתית לשנה נוספת. פירוש ההחלטה היה שכל הליכי הפיטורים מתבטלים. אך נשיאת האקדמיה, פרופ' אוה אילוז, אמרה היום בדיון בבית המשפט כי מימוש החלטת הסנאט תלוי במציאת מקורות תקציביים חלופיים למימון היחידה, וכי אלו לא נמצאו עדיין.

בצלאלצילום: אמיל סלמן

בית הדין, לאחר ששמע את סיכומי הצדדים, הודיע שישתדל לתת בתוך 48 שעות החלטה אם להקפיא את הליך הפיטורים כפי שביקשו המרצים, או להמשיך אותו, כפי שמעוניינת הנהלת בצלאל. ארגון המרצים הודיע כי "בנסיבות אלה, ולנוכח החלטת ציבור מרצי בצלאל שלא להשלים עם הפיטורים הבלתי תקינים והבלתי הוגנים של כ-50 מרצים, ועל יסוד החלטת האסיפה הכללית של ארגון המרצים, תיפתח מחר, יום רביעי 25.6.2014, שביתה כללית בבצלאל ללא הגבלת זמן. השביתה היא ביטוי לסולידריות ולערבות הדדית בין כל המרצים בבצלאל, ללא הבדלי מעמד תעסוקתי או דרגה אקדמית, ואנו מצפים שכל חברי ארגון המרצים יפגינו הזדהות עם חבריהם המפוטרים עד לביטול ההחלטה על הפיטורים.

"אנו מצרים מעומק לבנו על הפגיעה בציבור הסטודנטים, הנמצאים בימים אלו בעיצומן של ההגשות, ומקווים שהפיטורים יבוטלו בהקדם והיחידה הרב־מחלקתית תישאר על כנה לשנה נוספת על פי החלטת הסנאט, כך שניתן יהיה לסיים את השביתה בהקדם האפשרי", מסר ארגון המרצים.

תגובת בצלאל: השופט אברהמי הציע תהליך של גישור אך הצעה זו נדחתה על ידי ארגון המרצים, וזה דרש פסק דין מיידי בעניין טענתו להפרת ההסכם הקיבוצי. בית המשפט הודיע שפסק הדין יינתן בימים הקרובים. צר לנו על הכרזת השביתה המיותרת על ידי יו״ר ארגון המרצים, שכן היא פוגעת שלא לצורך בסטודנטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ