בית המשפט האזורי לעבודה בירושלים ביטל את הפיטורים בבצלאל

השופט איל אברהמי קבע כי בהליך שהוביל לפיטורים היו פגמים המצדיקים את ביטול המהלך, ולכן קבע כי הפיטורים המתוכננים לא יוכלו להתממש

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

שופט בית המשפט האזורי לעבודה בירושלים, איל אברהמי, פירסם היום את החלטתו בעניין בקשת ארגון המרצים של בצלאל למנוע את פיטורי המרצים מהמסלול הבין מחלקתי באקדמיה, שאותם החלה הנהלת האקדמיה להוציא לפועל לפני כחודש.

השופט קבע כי בהליך שהוביל לפיטורים היו פגמים המצדיקים את ביטול המהלך, ולכן קבע כי הפיטורים המתוכננים לא יוכלו להתממש. "במקרה דנן אצה לבצלאל הדרך וכדי לענות על הגירעון התקציבי הוחלט בהרף עין לסגור את היחידה האינטרדיסיפלינרית. לא נעשה התהליך הנדרש אל מול ארגון העובדים ולא פעלו כדין במישור הקולקטיבי כמו גם במישור האינדיבידואלי", כתב השופט.

"אכן נכון כי בעת משבר כלכלי יש לפעול במהירות. יחד עם זאת לא ניתן לדלג על פני השלבים הנדרשים. העובדים כמו גם ארגון העובדים הינם שותפים לגיטימיים שראוי להיוועץ בהם ולשתפם במהלך משמעותי מעין זה. במקרה דנן לא נעשתה התייעצות עם הארגון בטרם קבלת ההחלטה ואף לאחריה לא הוצג לארגון כל המידע שצריך כדי לקבל את ההחלטה. לא ברור בכמה משרות מדובר כאשר כל צד נוקב במספר שונה של מרצים שיפוטרו. יתר על כן לא הוצגו על הנתונים הנדרשים כדי לשכנע את הארגון בנחיצות הפיטורים ובהיקף הנדרש... נקבע בזה כי פיטורי הצמצום שנעשו ביחס למרצים במחלקה האינטרדיסציפלינרית לא היו כדין ולכן הם בטלים", סיכם השופט.

בצלאלצילום: אמיל סלמן

תגובת בצלאל: "הנהלת בצלאל מכבדת את פסק דין בית המשפט ותפעל לפיו. ההחלטה התקבלה מתוך מצוקה תקציבית שעדיין עומדת לפתחנו. הנהלת בצלאל מקווה שהמוסד כולו יידע להירתם לאתגרים הניצבים בפנינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ