צו איסור הריסה לבניין באנגליה שעליו עבודה של בנקסי

הרשויות העירוניות בצ'לטנהאם הוציאו צו להפסקת עבודות בבניין שעליו מצוירת עבודה של אמן הרחוב מכיוון שזהו בניין לשימור

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

פרשת הציור של בנקסי בצ'לטנהאם שבאנגליה נמשכת: הרשויות העירוניות בצ'לטנהאם הוציאו צו זמני להפסקת עבודות בבניין שעליו מצוירת עבודה של אמן הרחוב בנקסי, מכיוון שזהו בניין לשימור. לפני כשבוע נבנו סביב הבניין פיגומים, והבעלים של המבנה אישר כי נעשות עבודות להסרת חלק הקיר שעליו מצוירת העבודה של בנקסי, לאחר שהוא מכר אותו לאספן אמנות רחוב לונדוני, בשם סקיי גרימס.

הציור של האמן המחתרתי בנקסי הופיע על הבניין בצ'לטנהאם באפריל. בתחילה לא היתה הוכחה לכך שאכן בנקסי הוא שצייר אותו, אבל בתחילת יוני הודה בנקסי כי אכן הציור שלו. שבוע לפני כן יצר הבעלים של הבניין קשר עם סקיי גרימס והציע למכור לו את הציור. לאחר שתושבי העיר נוכחו לדעת כי היצירה האהובה עומדת לעזוב את עירם ולעבור ללונדון, הם פתחו בניסיונות להציל אותה ולרכוש אותה חזרה מידי האספן. מועדון נשות העסקים של העיר עשה מאמצים לגייס מילון ליש"ט לשם כך, אבל בינתיים לא הצליח.

ביום שלישי השבוע סיפר נציג גלריה בנקרובר בלונדון, שבבעלות האספן סקיי גרימס, כי מופעלים לחצים כבדים על הגלריה לסגור עסקה שתאפשר את השארת הציור בצ'לטנהאם, ואספן אמריקאי הציע סכום של שבע ספרות על מנת לקנות אותו. בינתיים התערבה עיריית צ'לטנהאם בדמות צו המפסיק את עבודות הסרת הקיר למשך 28 יום. מארק נלסון, מנהל מחלקת חיזוק הסביבה הבנויה, אמר כי "ההפסקה הזמנית של העבודות הוצאה מכיוון שמועצת העיר סבורה שהעבודות החלו ללא שהתקבל אישור לבצען. חשוב לציין שהעירייה תומכת אמנם ברצון התושבים להשאיר את עבודת האמנות על הבניין הזה, אבל הפסקת העבודות הזמנית הוצאה על מנת להגן על הבניין המיועד לשימור".

העבודה "תא ריגול" בצ'לטנהאם שבאנגליה, אפריל 2014צילום: REUTERS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ