יונתן גולד, איילת לרמן ופאטמה שנאן בין זוכי "אמן בקהילה"

14 האמנים הזוכים בפרויקט יקדישו כל אחד שמונה שעות שבועיות לפחות לעבודה קהילתית בפריפריה

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

משרד התרבות והספורט הכריז על 14 האמנים הזוכים בפרויקט "אמן בקהילה". הנבחרים יקדישו כל אחד שמונה שעות שבועיות לפחות לעבודה קהילתית בפריפריה, ויפתחו עבודה משותפת עם אנשי המקום. כל אחד מהאמנים יקבל מענק חודשי בגובה 4,300 שקל לחודש, למשך עשרה חודשים. סך כל התמיכה הוא כ-600 אלף שקל.

השנה הגדיל משרד התרבות את מספר האמנים מתשעה ל- 14. מלגה נוספת תוענק לאמן שילווה וידריך את האמנים בקהילות השונות. ועדת הבחירה כללה את נטע גל־עצמון, יובל כספי, שחר מרקוס, אינגה פונר קוקוס, חוה ראוכר ואת עידית עמיחי נציגת משרד התרבות והספורט. 87

אמנים הגישו הצעת פרויקט בתיאום עם גורמים קהילתיים ביישובים בהם ביקשו לפעול, והנבחרים הם פואד אגבריה שיעבוד במרכז הקהילתי במוסמוס, משה בלמס שיעבוד המרכז הצעירים בחורה שבנגב, יונתן גולד, מאיר טאטי, ליאב מזרחי ופאטמה שנאן שיעבדו עם עמותת רשת ברמלה, אורי לוינסון שיעבוד במרכז הדיגיטלי בחולון, שנמצא בתוך שכונת ג'סי כהן, ליאור שור שעובד בכפר שלם, איילת לרמן שתעבוד בדימונה, עלמה שניאור שתעבוד במרכז הקהילתי צ'רנר ביפו, מנאר זועבי שתעבוד עם עמותת אלביר בערערה, דנה יוסף שתעבוד ברשות למלחמה בסמים ובמתנ"ס שיקגו בלוד ולוסיאנה קפלון שתעבוד בספריית לוינסקי ועמותת אסקואליטה. האמנית והאוצרת הדס קידר מתכוונת להקים גלריה בערד. "המענק הזה הוא רק התחלה של תהליך", היא מסבירה, "יש כאן אופציה לשיתוף פעולה פורה ויוצא דופן עם העירייה. משרד התרבות מממן את הפעילות שלי כאוצרת, וכולי תקווה שהעירייה תמצא את הדרך לספק תשתית לפעילות שאני רוצה לעשות בעיר".

יונתן גולדצילום: דניאל צ'צ'יק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ