גליה בר אור מונתה לאוצרת הראשית של "פירמידה", המרכז לאמנות עכשווית בחיפה

בר אור ניהלה במשך כ–30 שנה את המשכן לאמנות בעין חרוד. פירמידה ייפתח מחדש בסוף החודש כמרכז לאמנות עכשווית

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גליה בר אור במוזיאון
גליה בר אורצילום: יעל אנגלהרט
מיה אשרי
מיה אשרי

ד"ר גליה בר אור תשמש המנהלת האמנותית של "פירמידה", מרכז לאמנות עכשווית בחיפה. בר אור, מהאוצרות הבכירות בישראל, ניהלה במשך כ–30 שנה את המשכן לאמנות בעין חרוד. מרכז פירמידה הוקם בשנות ה–90 על ידי קבוצת אמנים ישראלים כגון יעקב דורצ'ין, אברהם אילת וישראל ורטמן. מאז שימש בעיקר כחלל עבודה לאמנים אלה ואחרים, וכעת בתום שיפוץ ממושך של יותר מחמש שנים, ייפתח כמרכז מחודש לאמנות עכשווית.

"מאז ומעולם חשבתי שחיפה היא אחת הערים הכי מרתקות ומרגשות שיש, גם במשקעים שלה וגם בהשתנות התמידית שלה. זה יהיה מעניין", מסרה בר אור ל"הארץ". "פירמידה ממוקמת בנקודת מפגש מאוד מעניינת בחיפה, גם מבחינת ההיסטוריה — המאבקים החברתיים, האמנים שהתיישבו בה. היא צריכה לתפקד בהקשר של הסביבה שלה, להיות מרכז של רשת רחבה יותר".

בר אור, בת 66 מקיבוץ עין חרוד מאוחד, היא בעלת תואר דוקטור בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מאוניברסיטת תל אביב. בשנים 1985–2016 ניהלה את המשכן לאמנות בעין חרוד, ונחשבת לסיבה המרכזית להצלחתו. היא אצרה תערוכות רבות בארץ ובעולם, ניהלה אירועי תרבות וביאנלות, ופירסמה מאמרים וקטלוגים רבים.

מרכז פירמידה ייפתח מחדש בהמשך החודש כמרכז לאמנות עכשווית. כיום הוא משתרע על פני 3,000 מ"ר וכולל חללי תצוגה וחדרי סדנאות. בין היתר, עובדים בו האמנים אורית סימן טוב, יעל בלבן, יעקב חפץ וקבוצת אמנות הרחוב Broken Fingaz. את המרכז מפעילה עיריית חיפה, ויש לו הנהלה ציבורית המורכבת מנציגי גופים אקדמיים ואמנותיים בעיר, כגון הפקולטה לארכיטקטורה, מוזיאון חיפה ואוניברסיטת חיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ