לטייל בין חומות ירושלים בטיימס סקוור בניו יורק

בכיכר הריקה בניו יורק מוצגות 20 עבודות וידיאו־ארט של סטודנטים מהמחלקה לאמנויות המסך ב"בצלאל". "זו תמונה סוריאליסטית", מודה האוצרת

"חומות" של יונתן סוויד כפי המוצד בטיימס סקוור הריקה
"חומות" של יונתן סוויד כפי המוצד בטיימס סקוור הריקהצילום: Zdravko Cota
נעמה ריבה
נעמה ריבה
נעמה ריבה
נעמה ריבה

20 עבודות וידיאו־ארט של סטודנטים מהמחלקה לאמנויות המסך ב"בצלאל" מוקרנות בימים אלה בכיכר טיימס בניו יורק. הפרויקט נוצר בזכות שיתוף פעולה עם צילי צ'רני, בעלת מיזם האמנות ZAZ10TS, ובמקור תוכנן כתערוכת חוצות בכיכר. כשפרצה הקורונה, חשבו האוצרות, צ'רני ושרון בלבן, ראש המסלול לווידיאו ב"בצלאל", להעביר את תערוכת החוצות רק לצפייה ברשת. לבסוף הוחלט להקרין את הסרטים גם על המסכים בטיימס סקוור.

עבודתה של שרה להמן, Eating your feelings

בין העבודות: הסרטון של אלה מוסרי "=1+1", שבו דמות שוכבת על מזרן לבן במרחב ירוק וצילום מרחפן שעולה ומתרחק ממנה מותיר אותה כרישום מיניאטורי; העבודה של יונתן סוויד, "חומות", בה הוא מתהלך על חומות העיר העתיקה בירושלים, שהיתה חלק מנוף ילדותו ומנוגדת כל כך לנוף האורבני הניו יורקי; ו"מניפסטו" של גל צדוק — פרפורמנס שבו דמות של מנהיג עומדת על פודיום ומתכוננת לנאום. אלא שאת הנאום מחליף ניפוח של בלוני ליצנים.

Non violent communication, עבודתה של מאיה אלה צילום: מאיה אלה - Non violent co
Still Life, עבודת של אביב נחשון צילום: אביב נחשון - Still_Life
"מתנתו של היתום", עבודתו של דן להיאניצילום: Zdravko Cota
"מערכת יחסים", עבודתו של רן בן סימוןצילום: Zdravko Cota
"אוטובוס", עבודתה של רותם רוטנברגצילום: Zdravko Cota
still keeper, עבודתה של קרן אלה צילום: Zdravko Cota
L'hotel, עבודתה של עדן מולדבסקי צילום: Zdravko Cota
"שטיח", עבודתו של רון מורצילום: Zdravko Cota

"העבודות עושות שימוש באמצעים של פרסום, אבל חותרות תחתיו", מסבירה בלבן, ומודה כי הקרנת היצירות במרחב הנטוש הזה, שלרוב הוא מהעמוסים בעולם, היא סוריאליסטית. "זה שיא של זרות, אבל בהרבה מובנים הסיטואציה שנוצרה דווקא מעצימה את העבודות. הכיכר הריקה היא משבר של הקפיטליזם ושל הדימוי. בעבודות מודגש המתח בין הטבע לבין טכנולוגיה ועירוניות שהן בשיאן כאן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ