הלימודים בשנקר בסכנת השבתה בגלל חשד להפצת תכנים אינטימיים

לפי אגודת הסטודנטים של המכללה הטכנולוגית, עובדים במוסד פרצו לכאורה לתיבות דואר אלקטרוני של סטודנטיות. הנהלת המוסד הגישה תלונה במשטרה

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קמפוס מכללת שנקר ברמת גן
קמפוס מכללת שנקר ברמת גן. בהנהלה קראו לא לשתף פעולה עם השביתה צילום: עופר וקנין
נעמה ריבה
נעמה ריבה

אגודת הסטודנטים של שנקר מתכננת להשבית את הלימודים מחר (ראשון) ליום אחד, בגלל פריצה לתיבות דואר אלקטרוני של סטודנטיות מהמכללה הטכנולוגית שנקר הנדסאים. האגודה שלחה ביום שישי מכתב בעניין זה לכלל הסטודנטים — הן הנדסאים והן תלמידי עיצוב ואמנות — אולם סטודנטים ומורים מהמחלקות ללימודי אמנות ועיצוב ששוחחו בסוף השבוע עם "הארץ" מסרו כי הם ככל הנראה לא ישבתו. הסיבה היא השיבושים הקשים בלימודים בסמסטר הנוכחי, עקב המגבלות שהטיל משרד הבריאות, שבגללן רוב השיעורים מתקיימים באופן מקוון. האגודה מתכננת לערוך אירוע מחאה בקמפוס הנדסאים מחר בבוקר.

לפי המכתב של אגודת הסטודנטים, כמה סטודנטיות זומנו למשטרה כדי למסור עדות בעניין פריצה לכאורה לתיבות הדוא"ל שלהן, ככל הנראה על ידי עובדים במכללת שנקר הנדסאים. "לדבריהן של הסטודנטיות, החקירה שאליה זומנו עוסקת במעשיהם של אותם עובדים, אשר לכאורה פרצו לכתובות המייל של מספר לא מבוטל של סטודנטיות באמצעות, כפי הנראה, תוכנות מעקב דיגיטליות (כפי שנחקר במשטרה) וזאת לצורך העתקת והפצת תכנים אינטימיים ברשת, לכאורה", נכתב במסמך שהפיצה האגודה. "חוקר המשטרה מסר לאחת הסטודנטיות את מספר הטלפון שלו על מנת שסטודנטיות נוספות המעוניינות להתלונן תפנינה אליו".

בשיחה שערכו נציגי אגודת הסטודנטים עם אחד מחוקרי המשטרה נמסר להם שחלק מן הקשורים לפרשה פוטרו מהמכללה ושהנהלת המוסד הגישה תלונה במשטרה לפני כחודש. באגודה ציינו שבמשרדיה התקבלו עשרות פניות של סטודנטיות וסטודנטים שהתלוננו על תחושת חוסר ביטחון והיעדר הגנה. האגודה הפנתה להנהלה כמה שאלות. בראשן היתה השאלה אם הנציבות להטרדות מיניות בשנקר הנדסאים מכירה את הנושא ואם היא פועלת לחקירתו בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית.

נשיא שנקר, שיזף רפאלי, ומנכ"ל המכללה, דרור קווה, שלחו אתמול מכתב לסטודנטים ולמרצים, שהועבר לידי "הארץ", ובו הם מציינים כי "שנקר ושנקר הנדסאים מביעות אמפתיה רבה כלפי הסטודנטים/ות שנפגעו כתוצאה מביצוע העבירות, לכאורה, ומגנות בתוקף כל מעשה הסותר את הוראות הדין בכלל, ומעשים כגון אלה המיוחסים לחשודים, בפרט". לפי ההנהלה, עם היוודע הפריצה לתיבות הדואר פנה מנהל שנקר הנדסאים, האדריכל תמיר גרינברג, למשטרה והגיש תלונה נגד המעורבים.

בהנהלה ציינו שמתנהלת חקירה של כמה עובדים לשעבר, שמשתפים פעולה עם המשטרה. לאחר השלמת החקירה, נמסר, הנהלת שנקר תיידע את ציבור הסטודנטים על ממצאיה. ההנהלה מסרה גם כי למיטב ידיעתה כל הסטודנטים והסטודנטיות שיש חשש שחשבונותיהם נפרצו קיבלו על כך הודעה. בהנהלה קראו לא לשתף פעולה עם השביתה כדי לשמור על שגרת לימודים ולמנוע פגיעה בסטודנטים בשנקר הנדסאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ