בעקבות המחאה, עיריית תל אביב הסירה את ציור הקיר המפורסם בחוף מציצים

הציור, של רמי מאירי, הוא מחווה לסרט הפולחן והציג נערים מציצים למלתחות הנשים. "חופש הביטוי והאמנות הם ערכים חשובים בעירנו", כתב רון חולדאי, "ולמרות זאת - מאחר והציור נתפס כקבלה של מעשה פסול ופלילי החלטנו להיפרד ממנו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציור הקיר שהושחת בחוף מציצים, בשבוע שעבר. "ילדים, נערים וגברים חושבים שזה קורע מצחוק להצטלם איתו"
ציור הקיר אחרי שהושחת בחוף מציצים בתל אביב בסוף יוליצילום: מגד גוזני
הארץ

ציור קיר בחוף מציצים בתל אביב, המתאר נערים מציצים למלתחות נשים, הוסר הבוקר (ראשון). בציוץ בטוויטר כתב ראש העיר תל אביב רון חולדאי: "נענינו ומחקנו הבוקר את ציור הקיר המתאר נערים המציצים למלתחות הנשים. חופש הביטוי והאמנות הם ערכים חשובים בעירנו, ולמרות זאת - מאחר והציור נתפס כקבלה של מעשה פסול ופלילי החלטנו להיפרד ממנו. מחיקת הציור אינה מוחקת את העבר, אלא מבטאת מסר ברור לדורות הבאים".

ציור הקיר, שצייר רמי מאירי כמחווה לסצינה מפורסמת מסרט הקולנוע "מציצים", הושחת בשבועות האחרונים כמה פעמים בידי אקטיביסטיות. הן טענו כי הוא מעודד פעילות לא חוקית: "העירייה כאילו אומרת לתושבות העיר: מתרחצות יקרות, הגוף שלכן הוא בידור מיני".

באמצעות מקדחות ופטישים הן ניסו לקלף את הציור, שמציג שני גברים ללא חולצה מציצים דרך חלון שירותי הנשים, וריססו עליו ומתחתיו את הכיתוב "תרבות האונס".

זו היתה הפעם הרביעית שחברות בארגון הפמיניסטי האנונימי לוט"ם (לוחמה בטרור מגדרי) השחיתו את ציור הקיר. ב–2018 הן ריססו איקס ענק על הציור וכתבו מתחת "תרבות האונס"; שנה לאחר מכן הן ריססו באדום את הכיתוב "2019" על הציור; בחודש מאי באותה שנה הן הכריזו על הקיר כ"קיר תרבות האונס" וריססו על הציור שמות של גברים שהואשמו באלימות מינית מכל סוג, החל במטרידנים וכלה באנסים מורשעים — נתן אשל, ג'פרי אפשטיין, בני סלע, רונן ביטי, יצחק לאור, אייל גולן, מלכה לייפר ועוד. הן הוסיפו את הכיתוב "חוף לוט"ם", בניסיון לנכס מחדש את שם החוף. בכל אחת מהפעמים, עיריית תל אביב הסירה את הכיתובים והשיבה את הציור לקדמותו. הבוקר הוא סוף סוף נמחק בידי העירייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ