אוספי הטבע הישנים בבית חנקין נהפכו ליצירה חדשה

20 שנה אחרי שננטש, נפתח כעת מוזיאון בית חנקין מחדש. התערוכה הראשונה בו, "מרכז ההסברה" של תומר ספיר, מבלגנת את תכולת המוסד באופן אמנותי. יש לקוות כי התערוכות הבאות ישכילו לחפור באופן מרחיק לכת יותר בין הפריטים המוצגים

גליה יהב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גליה יהב

מוזיאון בית חנקין היה סגור ונטוש במשך כ–20 שנה. כעת הוא מתחדש. תערוכות אמנות עכשווית המתייחסות לאוספים השמורים במקום יוצגו בו. הראשונה בהן היא "מרכז ההסברה" של תומר ספיר.

המוזיאון הקטן (בעצם חדר לימוד ייחודי) מצוי בתוך בית הספר בכפר יהושע, על פי צוואתו של יהושע חנקין. הוא נוסד בסוף שנות ה–40 ביוזמת מנחם זהרוני, מורה ואיש טבע, כמוסד של לימוד חזותי בתחומי ידיעת הארץ, מעין קבינט פלאות חינוכי, מוקף ויטרינות עץ נפלאות ובהן פוחלצים רבים של ציפורים ויונקים, עשרות מגירות מלאות ממצאים ופריטים מסביבת העמק שאותם אסף זהרוני, בצד אף גומחה המשמרת את שולחן העבודה של חנקין על חפציו השונים, ומעל כל זה קומת גלריה שממנה אפשר להשקיף על החלל כולו. זה היה מוזיאון שהוא גם אתר לימודי רבגוני פעיל, המחבר גיאוגרפיה ופולקלור, מעט ארכיאולוגיה וגיאולוגיה, צמחים מיובשים והרבה זואולוגיה באמצעות פחלוץ, חקר פרפרים והדברת מזיקים. "המכון האזורי לטבע וידיעת המולדת" קראו לזה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ