מהמרחבים של שווייץ ועד לנוף הנשקף מחלון ירושלמי: התערוכה "טמון בין הפנים לחוץ" ראויה לציון

התערוכה "טמון בין הפנים לחוץ", המוצגת בגלריה לאמנות ברחובות וכוללת חמישה אמנים, מציעה לצופה חוויה אסתטית ותפיסתית. גם העבודה האוצרותית יצרה מכלול אחד, עקבי ומתגמל

רועי אלטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי אלטר

התערוכה "טמון בין הפנים לחוץ" המוצגת בגלריה העירונית לאמנות ברחובות, מכילה גופי עבודות של חמישה אמנים שהמחבר ביניהם הוא עיסוקם — כל אחד בדרכו שלו — בתפיסות שונות של פנים וחוץ וביחסים השונים שמתקיימים ביניהם במסגרת תפיסות אלו.

ליאור הרשקוביץ מציג סדרת עבודות שצילם בכבישיה ההרריים של שווייץ. הניקיון והרוגע השווייציים הסטריאוטיפיים בולטים מאוד בעבודות של הרשקוביץ, שלכד פריימים דוממים לכאורה, שלא נראית בהם תנועת מכוניות או בעלי חיים. אבל הדממה הדקה שנסוכה על הצילומים, היא רק הבמה למשהו דרמטי בהרבה שמתרחש בהם, ונחשף לאטו עם ההתבוננות בעבודות: התאורה. בפריימים של הרשקוביץ האור הוא שנמצא בתנועה, איטית ומסיבית, וכאילו משתנה תוך כדי ההתבוננות בנופים שצילם. ההרים העצומים ופס האספלט שמתפתל ביניהם הופכים למצע שעליו מוקרנת תנועת האור והזמן, תנועת כדור הארץ והשמש, תנועה נצחית במונחי משך חיי אדם, שההרים האיתנים ומנהרות הכבישים השוממות מהווים לה בעבודותיו של הרשקוביץ רקע ראוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ