הביקור בתערוכה "עושות היסטוריה" היה מתגמל יותר אם לא היה מוצג כקורס במגדר

אשכול התערוכות הפמיניסטי "עושות היסטוריה" במוזיאון חיפה מדגים, שוב, את הפער הבלתי נסבל בין עבודות נהדרות לתיווך טקסטואלי דידקטי

אבי פיטשון
אבי פיטשון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי פיטשון
אבי פיטשון

מיד אאזכר דוגמאות ספורות מתוך שלל הפלאות המוצע ב"עושות היסטוריה", אשכול התערוכות המסיבי החדש במוזיאון חיפה. הייתי רוצה להרחיב, אבל תקצר היריעה, ולכן פשוט אומר: לכו לראות. את עיקר הטקסט אקדיש לקומץ עניינים שמסביב.

למוזיאון חיפה היסטוריה צורמת, שבמהלכה עזבו/הועזבו בצורות מתמיהות/מקוממות שורה של אוצרות בניצוח מועצת מנהלים גברית, האחרונה שבהן לאה אביר, שפיטוריה ב-2015 אף העירו מחאה ועצומת חרם של אוצרים, מבקרים ואמנים. ומאחר שהנושא של אשכול התערוכות הוא פמיניזם, יש מקום לתהות אם אין כאן צרימה, כשמוסד שהתנהל בכוחנות כלפי אוצרות הופך לפתע לשופר הפמיניזם באשר הוא. ובכן, יהיה קצת קל מדי לטעון שיש מן הצביעות בהצגת תערוכה פמיניסטית במוזיאון חיפה, מסיבה פשוטה: לאף אחד בעירייה לא אכפת אם התערוכה פמיניסטית או לא, אם היא על כלי דיש בפלשתינה במאה ה-19 או על נראות של לוטרות באמנות קיר מקסיקאית. העיקר שיהיה גדול, צבעוני, ראוותני וימשוך קהל. וזו אפילו לא מוטיבציה שאני בהכרח מתנגד לה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ