רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות

פרטים

ז'אנר: אמנות תאריך עלייה: 12.02.2010 תאריך סיום: 20.03.2010

"מנדלה" (Mandala) היא מילה בסנסקריט המורכבת משתי המילים "מנדה" (מהות) ו"לה" (בתוך) אשר בתרגום מילולי פירושן "בתוך המהות". בתרגום שאינו מילולי המנדלה פירושה "מעגל מקודש" והיא מתייחסת לצורה גאומטרית מעוגלת ובעלת מרכז אותו יוצר הבודהיסט לשם מדיטציה. בכדי להבין את חשיבותה של המנדלה עבור הטיבטים ראוי אולי להקדים ולהבין מה עומד במרכזה של התפיסה הטיבטית. בניגוד לתורות מערביות שונות, במרכזה של התורה הטיבטית לא נמצאים האדם, האל האחד והיחיד או הארץ, אלא האלים. התלמיד הטיבטי מנסה על-ידי מדיטציה להגיע לגרעין המרכזי, גרעין האלים הטהורים והאל-מותיים.

יצירת המנדלה היא אחת מדרכיו של התלמיד להתקרב אל פנתאון האלים. המבנה המסורתי של המנדלה מורכב ממעגל בתוכו שוכן ריבוע מרכזי המסמל את היכל הקודש ובו נמצאים מאות אלים. היכל הקודש הוא בן חמש קומות (כל קומה הינה מנדלה בפני עצמה) המאפשרות לתלמיד הבודהיסט להתפתח תוך כדי התמקדות מן החוץ אל הפנים דרך חמישה מרכיבים: הגוף, הדיבור, תודעה, התודעה הראשונית והאושר הנעלה.

משתתפות - אורלי אייזנר, עדנה בן צבי, טלילה גרוס, נילי דיקר, גיל היקמן מאנגליה, אינגריד וימן-גלברד, עפרה מרק, אביבה סונסינו, ורד עותמי, עידית עמרם, איריס עשת כהן, רונית שוורץ.

מנדלות ולבבות - חיבור לאמת ואהבה

*#