רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות

פרטים

ז'אנר: אמנות, מדיומים שונים תאריך עלייה: 06.01.2010 תאריך סיום: 26.02.2010

התערוכה תציג 8 אמנים - אבישי איל, מרב שין בן-אלון, גרי גולדשטיין, רונן סימן טוב, נורית ירדן,  יעל עומר, עידו שמי, קרן שפילשר -  אשר מציגים עבודות המציבות דו-שיח בין דימוי וטקסט. התערוכה בודקת טווח רחב של יחסים בין המילה הכתובה לדימוי הוויזואלי בפיסול, ציור, רישום וסאונד . הטקסטים המופיעים על גבי העבודות נעים בין טקסטים בעלי רשמיים לטקסטים בעלי אופי יומני, בין אופני כתיבה מרחיקים לאופני כתיבה אישיים, בין ניסוחים פרטיים לביטויים קולקטיביים. בכל העבודות קיים פער/מתח/דיאלוג בין המלים הכתובות (או המדוברות) לבין הדימוי הצורני המופיע ביצירה - רווח המושך את הצופה פנימה אל הרבדים המרכיבים את היצירה. אוצרת התערוכה: ענת גטניו.

עבודתו של רונן סימן טוב, מתוך סדרת רישומים

אבישי איל: האמן הותיק אבישי איל מציג סדרת עבודות בשם רשימת חברים בה הוא עושה שימוש בניירות לניהול החשבונות של המשקים החקלאיים בכפר ויתקין (בית הוריו) ויוצר מעין מפה גיאוגרפית-סוציולוגית של הישוב. בנוסף מציג אייל את הסדרה מגנים -  סדרת תבליטי עץ מצויירים (מאירוע תל-חי 94). ה"מגנים" מתכתבים עם תגי יחידות צבאיות בצה"ל ומשבשים אותן.  הם מוצגים בתערוכה כאוסף  מזכרות על קיר לשכת המפקד...

מרב שין בן-אלון: מרב שין בן-אלון היא אמנית פלסטית וכותבת היוצרת בשני המדיומים: החזותי והטקסטואלי, ויוצרת ביניהם מפגש ייחודי המתרחש בחלל. האמנית תיצור מיצב חדש המותאם לחלל ולאופי המקום. האמנית תשב מאחורי מחיצת קיר בחלל הגלריה, תיצור מעין תא ווידו, שם היא תפגוש אנשים (סטודנטים, אנשי סגל ועובדים) לפגישה אישית אשר תניב טקסט לקיר שיהפוך ל"כותל". בסוף הפעולה יחשפו הטקסטים לחלל התערוכה.

גרי גולדשטיין: גרי גולדשטיין יוצר סדרות של עבודות נייר בהן הטקסט והדימוי משמשים שחקנים נטולי היררכיה. הטקסט הוא דימוי לכל דבר ולעתים קרובות איננו מפוענח, כמו גם הדימויים החידתיים. בתערוכה יוצגו 3 סדרות שונות אשר בחלקן הגדול נעשו על גבי ספרים משומשים. פעולת הכתיבה של האותיות הצפופות החודרות לכל פינה בקומפוזיציות הצפופות מצטיירת כפעולת הגנה מפני הרוע והלא ידוע, כסוג של כתיבת קמיעות.

רונן סימן טוב: רונן סימן טוב הינו צייר בעל קול ייחודי הנע בין הקונקרטי לרוחני. בתערוכה זו מציג סימן טוב סדרה הדוקה של רישומים בעלי מצע משותף -  מעטפות רשמיות של מדינת ישראל. עבודות אלה אשר צויירו כולן בעט כדורי, משקפות את מרכזיותו של הרישום ביצירתו. בקו מדוייק ומינימלי יוצר סימן טוב קומפוזיציות בהן בולט הדימוי האנושי - דימוי המתעצם נוכח העימות בינו לבין הטקסט הרשמי והדומיננטי "מדינת ישראל דואר רשמי".

נורית ירדן: נורית ירדן היא צלמת המתבוננת במציאות שסביבה מתוך התודעה הפנימית שלה. בתערוכה זו תציג ירדן שלושה גופי עבודות. הראשון - מה שמתחת בו מעומת צילום המתמקד בדימוי הנגלה בתקרה או מעל לראשה של האמנית עם טקסט חופשי בו מתארת האמנית את שהתרחש מנקודת מבטה.יעל עומר: יעל עומר היא אמנית רב-תחומית היוצרת במיגוון רחב של טכניקות ומדיות בעת ובעונה אחת. בעבודותיה יש היתבוננות מעמיקה ורגישה בסביבת חייה. בתערוכה זו, תציג האמנית מיצב סאונד המפעיל את הצופה. צופה אשר יתיישב בכורסת מספרה, וישים על ראשו מכונה לייבוש שיער, יוכל לשמוע טקסט אישי, בקולה של האמנית, המתאר זיכרון של ילדה מביקוריה בבית סבתה "הגרמניה" וסבה בעל רגל העץ. 

עידו שמי: אמן רב תחומי בעל קול עצמאי בסצינת האמנות הישראלית. יצירתו, הנעה בין סוגי מדיה שונים  משלבת הקשרים אוטוביוגרפיים והקשרים חוץ-אמנותיים הנוגעים במציאות המקומית. השפה האישית שפיתח נוגעת בקומיקס ובתרבות הפופ, בתרבות הרחוב, בעולם המוסיקה, בעולם הספורט ובמיוחד הכדורגל. בתערוכה זו יציג שמי מספר פסלים השייכים לגוף עבודות גדול לו הוא קורא "הקוואסט- הרפתקאות בארץ המובטחת" - גוף רחב של עבודות שנוצר והוצג במהלך השנים. הפסלים עשויים בטכניקה של עיסת נייר וחומרים מתכלים נוספים. אופי עיצוב הדימויים, הצבעוניות העזה והכנסת הטקסט לתוך העבודה, יוצרים תחושה של מעין קומיקס תלת מימדי.

קרן שפילשר: אמנית רב תחומית, בעלת שפה אישית תוססת ועמוסת פרטים, המשלבת דימויים וטקסטים בקומפוזיציות כאוטיות, עמוסות ומלאות אנרגיה. שפתה שולחת זרועות אל הקומיקס, האיור והגרוטסקה. דימוייה נובעים מתכנים אוטוביוגרפיים מצד אחד אך גם  מהקשרים תרבותיים, חברתיים ופוליטיים. בתערוכה היא תציג 3 גופי עבודות ציורים על גבי איורים של ספרי ילדים - "כיפה אדומה" ו"לסי שובי הביתה", וגוף עבודות נוסף "אני והפה הגדול שלי" לוחות קרטון המהווים מעין קומיקס בהמשכים המשלב פעולה של תפירה וציורבשפה חופשית ופרועה, המאזכרת שלטי רחוב ביד חופשית או גרפיטי.

*#