רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות

פרטים

ז'אנר: אמנות, אחר תאריך עלייה: 10.09.2009 תאריך סיום: 24.09.2009

בשנים האחרונות עוברת תל-אביב תהליכים מואצים של בנייה ופיתוח, ואלה דוחקים ומסתירים לא פעם את ההיסטוריה שלה. תערוכות האמנות ב-ARTLV מציגות במיקומן מעין מיקרוקוסמוס של התהליכים הללו: הן שוכנות על ציר דרך יפו, מצדן האחד שכונת המגורים היוקרתית נווה צדק, על מורשתה ובתיה המשומרים, ומצדן האחר שכונת פלורנטין התעשייתית. התערוכה "מופעי שוליים" יוצאת מבין הקירות אל המרחב גופו.

עבודתו של מושון, מתוף מופעי השוליים

» ART TLV - לכל האירועים והתערוכות לחצו כאן

רבים מן האמנים המשתתפים באירוע מתגוררים בתל-אביב, ותבנית נופה של העיר, ובראש ובראשונה נופה הדרומי, ניכרת בעבודותיהם. בשלושת חללי התצוגה שליד המגדל, הדימויים והחומרים הגשמיים נאספים מן הרחובות ממש, מן הסביבה הקרובה: חומרי בניין, תבניות תעשייתיות, שאריות בדים, חוטי חשמל, צינורות ביוב ורהיטים שנזנחו. עבודות המיצב והפיסול ממחזרות ומנכסות את חומרי הרחוב, ואילו עבודות ציור, הצילום והווידאו מפנות את המבט אל השאריות הללו ואל תהליכי הייצור שלהן. כמה מן העבודות הן למעשה תיעוד של התערבויות פיסוליות או ציוריות במרחב האורבני עצמו.

מן העבודות שבמתחם עולה תחושה של אנטי-מונומנטליות, ארעיות ואלתור. עצם ניכוסם האמנותי של החומרים המרכיבים את "החצר האחורית" של העיר הוא מעין אקט של שימור; גם כאשר מוצגים בעבודות גורדי שחקים וקווי רקיע, הם כמו מפורקים מנשקם ומורכבים מחדש במידות אנושיות יותר.

עבודות "מופעי שוליים", לעומת זאת, מוצגות ברובן במרחב הציבורי. כמה מהן הן פעולות אמנותיות היוצרות דיאלוג ישיר עם הקהל, ואחרות מדברות על היעדרו של אותו דיאלוג. הן מעלות סוגיות הנוגעות לאקטיביזם ולאמנות רחוב, וממפות טריטוריות שונות בעיר מיפוי פיזי ונפשי, קונקרטי ומטפורי. מלאכת המיפוי הזו מאפשרת להן להעלות שאלות על זיכרון, היסטוריה והייררכיות של מרחב.

איפה ומתי יתקיימו מופעי שוליים:

» קבוצת איפה דנה: שוצי, דפנה קרון ועופר ביליק,יחד עם קולקטיב סנטרלה: יעקב שצ'יסני, מפולין. מתחם נחושתן, מיצג חגיגי בערב הפתיחה, 10.9 18.00-22.00, שאר הערבים 10-24.9, 18:00-22:00.

» פרויקט זוזו: אופניים המקרינות וידאו במרחב הציבורי, באצירת המעצב  מושון זר- אביב והעיתונאית לילה אל-חדד. בין האמנים האוצרים: דור גז, איתן בוגנים, חן שיינברג, עינת אמיר, בוקי גרינברג, שחר מרקוס ומירב היימן. הסיורים יצאו ממתחם נחושתן בימים ראשון, שלישי וחמישי, בין התאריכים 10-24.9 בשעה 17.30. עבודה אינטראקטיבית, שמאפשרת לצעוד בתל אביב ולדמות הליכה ברחובות עזה - מושון זר אביב ולילה אל-חדד» הפרויקט באצירתן של מעין אמיר, בהשתתפות: רותי סלע, בועז ארד, דורון רבינא וגיא בן נר, יציג במכון אבני.

»  עבודותיהם של ביאה ואינה ט., ריטה רולפינג וסטפן ברן, מקלן, יוציגו מכון אבני.

 » ערן שקין מצי ברחוב נחום גולדמן 6.