רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות

פרטים

ז'אנר: אמנות, אמנות מודרנית, אמנות ישראלית תאריך עלייה: 09.09.2009 תאריך סיום: 26.09.2009

הביאנלה לאמנות של תל אביב ART TLV 2009 תתקיים ברחבי הגלריות ומתחמי האמנות השונים בעיר תל אביב, בין התאריכים: 10-24 בספטמבר. האירועים יתקיימו כחלק מאירועי פתיחת עונת הגלריות בעיר, במסגרתו תציע העיר חגיגת אמנות מרובת פנים. החגיגות יתקיימו בשיתוף עיריית תל- אביב וכחלק מחגיגות מאה השנה לעיר. במסגרת האירועים יפעלו מספר מתחמים מרכזיים שיציגו תערוכות של אמנים מובילים. בין המתחמים: מתחם נחושתן, מתחם נמל יפו, גלריית מנשר, בית מאני ועוד - פירוט האירועים בהמשך.

צפו במצגת של תמונות מן התערוכות המשתתפות ART TLV 2009:

 התערוכות המשתתפות ב-ART TLV: אירועי ART TLV במתחם נחושתן:» קרקס אוניברסליס: עוסקת במופעי עיר, בייצוגים ויזואליים של העיר המודרנית ובמבטים עליה מפרספקטיבות שונות ומשתנות.» מופעי שוליים: עבודות "מופעי שוליים" מוצגות ברובן במרחב הציבורי. כמה מהן הן פעולות אמנותיות היוצרות דיאלוג ישיר עם הקהל, ואחרות מדברות על היעדרו של אותו דיאלוג. אירועי ART TLV במתחם נמל יפו:» עיר מפלט: תערוכת צילומים המציגה את הצד האחר של תל-אביב, את החצר האחורית: שכונת שפירא, התחנה המרכזית הישנה, אנשים, נרקומנים, זונות ועוד.

אירועי ART TLV בגלריית מנשר: » לעיון הציבור: תצלומי פלסטינים בארכיונים צבאיים בישראל, עוסקים בדרכי האיסוף והשימור של הידע הצילומי על אודות הפלסטינים על ידי המערכות הצבאיות בישראל לאורך המאה ה-20.

אירועי ART TLV בית מאני: » אמנות עכשווית מאוספי מוזיאון ישראל בירושלים: היצירות העכשוויות המוצגות בתערוכה עוסקות בקשת רחבה של נושאים, כגון התבוננות פנימית, עולמות דמיוניים, מיתוסים קולקטיביים והתייחסות לתולדות האמנות והתרבות.   

אירועי ART TLV במוזיאון נחום גוטמן:» זולו ציידים ופנטזיות אחרות: בתערוכה משתתפים, לצד עבודתיו של גוטמן, 30 אמנים ישראלים עם קשת מגוונת של אמירות והתייחסויות ליבשת אפריקה מנקודת מבט עכשווית. אירועי ART TLV בגלריה של בצלאל4 פתיחות באמנות ישראלית: תערוכה המחולקת לארבע "פתיחות" - פותחים שולחן, פותחים דף, פותחים פצע - ופותחים בשיר.

אירועי ART TLV במכון אבני:» מקום של זיכרון: סעיד אבו שקרה, אוצר התערוכה: "תהיתי אם להביא לכאן, אל לב לבה של תל-אביב, את הזיכרון האישי שלי, את זה הקולקטיבי או את זיכרון הבית והמקום."» מופעי שולייםנחום גולדמן 6:» מופע שוליים: עבודות "מופעי שוליים" מוצגות ברובן במרחב הציבורי. כמה מהן הן פעולות אמנותיות היוצרות דיאלוג ישיר עם הקהל, ואחרות מדברות על היעדרו של אותו דיאלוג.

לעוד כתבות וביקורות על אירועי ART TLV: » אוהבים אמנות - לכל האירועים לחצו כאן» הביאנלה של תל אביב בספטמבר» ראיון עם האוצרת מעין שלף» האוצרים מחו"ל לא ישתתפו ב-ARTLV בגלל עופרת יצוקה» חודש האמנות בתל אביב - תערוכות ללא הפסקה» ראיון עם אוצרת התערוכה "קרקס אוניברסליס בע"מ"» חודש האמנות של תל אביב: התמצאות במרחב» אוהבים אמנות: להיות בבית האמן

לצד הביאנלה יתרחשו בעיר עשרות אירועים שיצבעו את הרחובות בגודש אמנותי: "אוהבים אמנות" המסורתי חוזר בסוף שבוע בו עשרות גלריות וחללי סטודיו יהיו פתוחים; שטיח פרחים מרהיב המורכב מ-800 אלף פרחים, מחווה של העיר בריסל לשנת המאה, ייפרש בכיכר רבין; בשדרות המרכזיות בעיר ייתלו עבודות של יותר מ-500 אמנים תל אביביים היסטוריים ועכשוויים במניפת צבע; ועשרות גלריות, מוזיאונים, חללי תצוגה, חללים אלטרנטיביים ומוסדות יחנכו תערוכות חדשות במה שללא ספק תהיה התרחשות אמנותית מבעבעת ותוססת.