רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
למועדי המופעים
דמותו של יעקב בתערוכה בירושלים. יעקב ובניו
ציור מאת סורברן

פרטים

ז'אנר: אמנות, וידאו ארט מחיר: הכניסה חופשית קטלוג: יחיד תאריך עלייה: 25.05.2018 תאריך סיום: 02.10.2018 מציגה ב: מוזיאון ישראל ירושלים

סדרת הציורים הנודעת "יעקב ובניו" מגיעה לירושלים והיא מציגה, כפי ששם התערוכה מרמז, את דמויותיהם התנ"כיות של יעקב ובניו. את הציורים יצר האמן הספרדי הנודע, פרנצ'סקו דה סורברן, אשר עבד על היצירה בשנים 1640-1645. בציוריו הופך סורברן את הדמויות לגדולות מהחיים, כאשר כל ציור הוא בגובה 2 מטר והדמות ממלאה את כולו, מקצה לקצה. 

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לכל התערוכות המציגות
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום

כל אחת מהדמויות מאופיינת היטב ומבודלת מהאחרות. האחים הם בגילים שונים, לבושים אחרת, לא בהכרח דומים אחד לשני ולא כולם סימפטיים למראה. סורברן מזמין את המתבוננים לעמוד על ההבדלים והשוני בין האחים, ובכך מייצר תחושה ריאליסטית של אנשים אמיתיים, כל אחד ותכונותיו האינדיבידואליות. היצירה מתייחסת לפרק מ"ט מספר "בראשית", בו יעקב על ערש דוויי, אומר מילים אחרונות לבניו ומנצל את ההזדמנות להגיד להם את אשר על ליבו - את חלקם הוא מברך ועם חלק, לעומת זאת, סוגר חשבונות. סורברן לוקח את הפרק התנ"כי, מנתח את ההיבטים הפסיכולוגיים של הדמויות ועל בסיסם בונה את הציורים. לצד כל דמות בתערוכה, יוצגו גם הפסוקים הרלוונטיים אליה. 

אוצרת: שלומית שטיינברג

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ

*#