רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
יח"צ

פרטים

קטלוג: קבוצתית תאריך עלייה: 30.10.2017 תאריך סיום: 10.02.2018 מציגה ב: מוזיאון הנגב

נתיבים ועקבות: אמנות עכשווית מאוסטרליה היא תערוכה של אמנות עכשווית מאוסטרליה בה מוצגות עבודות ציור, צילום, וידיאו ומיצב, של תשעה אמנים ואמניות אוסטרליים בין-לאומיים ממוצא ומרקע תרבותי שונה. התערוכה נפתחת לרגל אירועי המאה לקרב באר שבע (31.10.1917) בו נטלו חיילים אוסטרלים תפקיד משמעותי והיווה נקודת מפנה בהיסטוריה של האזור כולו. התערוכה אשר נוצרה במיוחד עבור מוזאון הנגב לאמנות, נועדה לחשוף מספר סוגיות, שהקהל הישראלי יכול להזדהות עמן, הכוללות שאלות של זהות, שימור הזיכרון והמורשת והיחס המיוחד של האדם לאדמה ולנוף. בתערוכה מציגים אמנים ילידי שנות ה-40 עד ה-70 ממוצאים שונים, העוסקים בנושאים אלו.

» עכבר אמנות
» לוח תערוכות

בשלישי ה-19 בדצמבר, 10:30 תתקיים הרצאה ייחודית בנושא "אמנות אבוריג'נית- מסע בעקבות זמן החלום", עם האוצרת דורית שפיר. ההרצאה תעסוק בהשפעת האמנות הטקסית המסורתית  של האבוריג'ינים יושבי המדבר המערבי באוסטרליה על האמנות האבוריג'ינית המודרנית והעכשווית באוסטרליה. דוגמאות לתופעה זו ניתן לראות גם בתערוכה.

דורית שפיר היא אוצרת בכירה של אמנות אפריקה ואוקיאניה מזה 20 שנה במוזיאון ישראל, ירושלים בו היא עובדת מזה 30 שנה. בין התערוכות שאצרה הייתה  תערוכה של אוסף גבריאל פיצי של אמנות אבוריג'ינית עכשווית באוסטרליה  "מיתולוגיה ומציאות" שהוצגה בתאטרון ירושלים בחסות מוזיאון ישראל ב- 2003. מחיר השתתפות בהרצאה 25 שקלים (כולל כניסה למוזאון) 

*#