אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
דורון רבינא

פרטים

קטלוג: קבוצתית תאריך עלייה: 11.11.2017 תאריך סיום: 14.04.2018 מציגה ב: מוזיאון חיפה לאמנות

המופע הקווירי: מגילברט וג'ורג' ועד היום היא תערוכה קבוצתית העוסקת בפוליטיקה הליברלית המבקשת להמשיג את גבולות המרחב הלהט"בי מבוססת על שתי הנחות משלימות. ההנחה הראשונה היא הנחת השונת, שלפיה יש הבדל יסודי בין להט"בים לבין הטרוסקסואלים, שהוא חשוב יותר מכל זיקה אחרת שיכולה להתקיים ביניהם. ההנחה השנייה היא הנחת הזהות, שלפיה כל חברי הקהילה הלהט"בית זהים, ולכן כל ההבדלים בין קבוצות שונות בקהילה הגאה, מבחינת תכונות, דעות ושאיפות, הם חסרי משמעות ואינם דורשים התייחסות. 

העבודות המוצגות בתערוכה נוגעות בפרקטיקות קוויריות השואפות לייצר נראוּת ביקורתית כאסטרטגיה "חיובית" של גאווה. מגמת הנראת מציבה את הפוליטיקה הקווירית בעמדת השפעה על התרבות הכללית. בשאיפה לנראת יש תפקיד חשוב לשיח הפרפורמטיבי. התיאוריה הקווירית מבליטה את המופע של הגוף כתנאי בסיסי להגדרות של זהות ושוני. העבודות בתערוכה מבליטות את החשיבות של הפרפורמנס הקווירי במרחב הציבורי, כסוגה המתנערת מכללים ומהגדרות ומהווה כלי להשמעת ביקורת חברתית. מופעי האקטיביזם הקווירי ניכסו לעצמם כלי ביקורת המאפשר להם להתנגד לדרישה ההגמונית להלימה, לפרוץ את הגבול המכר ולהציע ביקורת חזותית על המציאות. האקטיביסטים הקווירים עושים שימוש בכלי האמנותי כדי לממש שינוי חברתי. 

אמנים משתתפים: דניאל ארזולה, גילברט וג'ורג', משה גרשוני, איגור זייגר, גיא יחיאלי, רוברט מייפלת'ורפ, מיש (מיכאל רוזנוב), גיאורג מרקל, שני נחמיאס, סיימון סולומון, אנדריי פוברוב, בנימין רייך, גוראן תומצ'יץ', ואחרים.

» עכבר אמנות
» לוח תערוכות

כתבות שאולי פספסתם

*#