אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
למועדי המופעים
בית פרטי בקיאמאצי, קיוטו, נישיגימה קאטסויוקי
אוסף מוזיאון טיקוטין

פרטים

קטלוג: קבוצתית תאריך עלייה: 18.08.2018 תאריך סיום: 13.01.2019 מציגה ב: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית מציג אשכול תערוכות, עם שלוש תערוכות: כחול ולבן / פורצלן יפני ; היופי שבארעיות / עונות השנה; הדפסיים יפניים מודרניים מאוסף המוזיאון.  

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לכל התערוכות המציגות
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום

כחול ולבן / פורצלן יפני עבור השוגון ומלכי אירופה  
ייצור הפורצלן החל ביפן בתחילת המאה ה -17, כמה מאות שנים לאחר שיוצר לראשונה בסין במהלך שושלת טאנג (618-906). אמנם ההיסטוריה של הפורצלן היפני הפרה-מודרני הייתה קצרה בהשוואה לזו של שכנותיה מן היבשת, אך היא הייתה נמרצת מאוד. תעשיית הפורצלן היפנית עשתה צעדיה הראשונים בסיוע קדרים קוריאנים, בהשראת סגנונות סיניים ועודדה על ידי סוחרים הולנדים. אך, למרות ההשפעה הזרה, אלמנטים יפניים ייחודיים שולבו ביצירתם ומאמצע המאה ה-18, אף הקדריות הסיניות החלו לייצר כלים שמקור השראתם בכלי הפורצלן היפניים.
התערוכה היא מתנת מאיה וגיא טלמור לזכר אימם, אורנית (שגן) טלמור.

צלחת גדולה עגורים ובמבוק. פורצלן יפני עבור השוגון ומלכי אירופה
סטס קורולוב

היופי שבארעיות / עונות השנה באמנות היפנית
האמנות היפנית קשורה קשר הדוק לעונות השנה ולטבע, בין אם באמצעות נושאים מסורתיים העוסקים בשינויים העונתיים, או באמצעות חפצים אשר צורתם, החומרים מהם הם עשויים והמוטיבים הדקורטיביים המעטרים אותם מעוררים רגשות אהבה לטבע בלב היפנים. השירה היפנית הייתה מקור ההשראה המוקדם ביותר לביטוי האמנותי הקשור בעונות השנה. ציירים ובעלי מלאכה יפנים שונים תיארו ביצירותיהם דימויים הלקוחים מן הטבע. אלו קשורים בדרך זו או אחרת לשינויי מזג האוויר. הם התבוננו בטבע המשתנה לנגד עיניהם וביטאו באומנותם אמיתות מהותיות על טבע החוויה האנושית. באמנות היפנית מצויים סממנים עונתיים מתוחכמים והאמנים היטיבו לבטא לא רק את חיבתם למחזורי הטבע, אלא גם את המודעות לתפיסת השינוי הבלתי נמנעת, שמקורה בתפיסה הבודהיסטית והשינטואיסטית. 

הדפסים יפניים מודרניים מאוסף המוזיאון
אמנות ההדפס היפנית המודרנית היא קוסמופוליטית בעיקר בשל מהירות השגת המידע, הניידות של האמנים והתערוכות הבינלאומיות שהם נוטלים בהן חלק. ההדפס היפני המודרני הוא ללא ספק אמנות החיה בקצב ההווה ונראית אוניברסלית מאוד. אך השמירה על עידון ואסתטיקה מבטאת את שילובן של המסורות האמנותיות של העבר. באמנות העכשווית השימוש בטכניקות הדפס מגוונות, שהן שפת ביטוי בינלאומית, והתכנים השונים מבטאים את רצונם של האמנים לעסוק בנושאים אוניברסליים מנקודת המבט של עולמם הפרטי. אך בכל זאת לכולם לפחות מכנה משותף אחד: שליטה מלאה בטכניקות ההדפס המגוונות ומיומנות גבוהה בניקיון הביצוע. שלמות ומושלמות הם ללא ספק מרכיב בולט במורשת האמנות היפנית לדורותיה. 

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ

*#