אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
למועדי המופעים
Ignas krunglevicius, Interrogation, installation view at Oslo Kunstforening, 2011. חקירות
יח"צ

פרטים

ז'אנר: וידאו, מיצב, ציור קטלוג: קבוצתית תאריך עלייה: 16.01.2019 תאריך סיום: 26.01.2019 מציגה ב: גלריה המדרשה

מקבץ תערוכות חדש בגלריית המדרשה יכלול מיצבי אמנות ועבודות וידאו שיוצגו בשלוש תערוכות: התערוכה של דוד ריב - "הפרעות", התערוכה של עידו גורדון - "איציק",  והתערוכה של איגנס קרונגלביציוס - "חקירה + וידויים". אוצר: אבי לובין.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לכל התערוכות המציגות
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום

דוד ריב, הפרעות

"הפרעות", תערוכתו החדשה של דוד ריב, כוללת עבודות ציור ווידאו מתוך שלושה גופי עבודות מהשנה האחרונה. גוף עבודות אחד עוקב אחרי הכפר חאן אל אחמר במשך חצי השנה האחרונה, סביב הדרישה להרוס את המבנים בכפר, שבו מתגוררים בני שבט הג'הלין מאז שנות השבעים של המאה הקודמת. גוף העבודות השני מתמקד באירוע משנת 2012 שבמהלכו עצרו חיילי צה"ל את נרימאן תמימי, אמה של עאהד תמימי, במהלך הפגנה שהתקיימה בכפר נבי סאלח, כחלק מהמאבק של בני הכפר במהלך העשור האחרון נגד השתלטות מתנחלים על אדמותיהם בחסות המדינה. והשלישי כולל סדרת ציורים מופשטים – גריד של מגדל בתל אביב, שמתכתב עם הגריד של חלונות הגלריה, וקבוצה של עבודות נייר שבהן מופיעות סדרות של מספרים. 

דוד ריב/ הפרעות. חקירות - מקבץ תערוכות
יח"צ

עידו גורדון, איציק

כותרת מיצב הציור של עידו גורדון "איציק" לקוחה משם של תרגיל צבאי, שנערך ביחידות שונות בצה"ל. תרגיל זה, שמתקיים במרחב מוגדר ולאורך פרק זמן של כחמישה-שישה ימים, מבקש מהמשתתפים בו להפקיר את עצמם ולשתף פעולה עם הדמיה של אירוע נפילה בשבי, שבו מופעלות עליהם שיטות שונות של עינויים והשפלה. 
הדמיות אלה מובילות לא פעם לאיבוד תחושת זמן ומרחב ולחוסר אונים. הכניסה למיצב הציור שגורדון יצר עבור החלל של הגלריה  היא דרך שתי חסימות –שמפריעות למעבר ויוצרות דיסאוריינטציה וחוסר נוחות בחלל ופותחות מרחב של הזיה או פנטזיה. ציור צורני שמתפתח לדימוי מחולל תנועה , המדמה שער לעולם אחר.

עידו גורדון, פרט מתוך התערוכה "איציק", 2018. חקירות
יח"צ

איגנס קרונגלביציוס, חקירה + וידויים

איגנס קרונגלביוציוס (Krunglevičius), יליד ליטא, מציג שני מיצבי וידאו וסאונד: חקירה (Interrogation) מ-2009 ווידויים (Confessions) מ-2011. העבודה "חקירה" היא מציב וידאו דו-ערוצי המבוסס על תמלול של חקירה משטרתית מארה"ב של אישה בשם מרי קוביץ' שהרגה את בעלה באמצעות רובה הציד שלו. הסאונד המלווה את הווידאו מדגיש מילה במילה כיצד מנסה החוקר להוביל את הנחקרת, אך פעם אחרת פעם זו האחרונה אינה יכולה, או אינה רוצה, לתאר במילים את שאירע והחקירה מסתיימת ללא הבנה או פתרון.  העבודה "וידויים" היא מיצב וידאו חד ערוצי המיועד לצפייה אישית באמצעות אוזניות. היא מורכבת משמונה וידויים של עבריינים, רוצחים מורשעים. קרונגלביוציוס לקח את ההודאות הכתובות בכתב יד, או מתוך פרוטוקול של בית המשפט, מחק מתוכן את ההתייחסות לעבירות וצמצם אותן לכדי ביטויי הרגשות המופיעים בהם. 

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ

כתבות שאולי פספסתם

*#