תערוכת וידיאו וצילום מישראל תוצג בניו יורק

בתערוכה, שתוצג במוזיאון נויברגר, ישתתפו בין היתר יעל ברתנא, סיגלית לנדאו, עדי נס וגלעד רטמן. היא בוחנת את יחסם של האמנים למגוון רחב של סוגיות

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

במוזיאון נויברגר בקולג’ פרצ’ס של האוניברסיטה של מדינת ניו יורק תיפתח ביום ראשון התערוכה “The Compromised Land”, המוקדשת ליצירות צילום ווידיאו עכשוויות מישראל. התערוכה, שאצרו הלן פוסנר ולילי וואיי, מבקשת לבחון את הסכסוך הישראלי־פלסטיני מנקודות המבט של 21 אמנים ישראלים, צעירים ומבוגרים כאחד. עמם נמנים, בין היתר, דור גז, יעל ברתנא, ניר עברון, סיגלית לנדאו, עדי נס, גלעד רטמן ומיקי קרצמן.

לדברי האוצרות, התערוכה מקבצת עבודות שעוסקות במובהק במעבר מהשאיפות האוטופיות של הדור הישראלי הראשון להסלמה של המורכבות וההתפכחות מהמצב כפי שהם מתבטאים בדור הנוכחי. הן מוסיפות שהתערוכה משקפת את התחבטות האמנים במגוון רחב של סוגיות, “דרך העדשה של הפוליטי, הלאומי, הצבאי, החברתי, הדתי והאישי”. רבות מהיצירות המוצגות כבר נטמעו בשדה האמנות המקומי, כך שהתערוכה לא רק מנסה להציג לעיניים זרות תמונת מצב של שלל הסכסוכים המקומיים, אלא גם להצביע על הזרם המרכזי של האמנות הישראלית העכשווית. היא תינעל ב-1 בדצמבר.

מתוך התערוכה: עדי נס, "הסעודה האחרונה", 1999צילום: עדי נס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ