שתי תערוכות חדשות במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"פצעי בגרות" תוקדש לקומיקס העברי בשנים 1995-1975; "קיר. מועדון. סיפור" תציג ציורי קיר של האמן גרד רוטשילד. שתיהן ייפתחו באוקטובר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

שתי תערוכות חדשות ייפתחו במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס אחרי החגים: "פצעי בגרות" שתוקדש לקומיקס עברי בין השנים 1975-1995 ו"קיר. מועדון. סיפור" שבה יוצגו ציורי קיר שיצר האמן גרד רוטשילד במועדוני הקצינים והחיילים הבריטים באגן המזרח התיכון בשנים 1942-1946. שתי התערוכות ייפתחו ב-10 באוקטובר.

"פצעי בגרות", שאוצרת מיה דבש, תנסה לשרטט את תמונת הקומיקס שנוצר בישראל בשנים 1995-1975. היא תציג את המעבר מהקומיקס המגויס, שפיאר ורומם את הישראלי החדש העשוי ללא חת, לקומיקס ביקורתי שלעג למנהיגים המקומיים ושיקף חברה שנהפכה ליותר אינדיבידואליסטית ונהנתנית.

בתערוכה יוצגו עבודות של יוצרים ובהם , ואורי פינק, ויוצג סיפורה של חבורת מתבגרים שנעצרה על ידי המשטרה לאחר מלחמת יום כיפור, בעילה של הסתה למרד, מאחר שהוציאו לאור את חוברת "פריקי". הם נחשדו בשיתוף פעולה עם המודיעין הסורי בניסיון להוריד את המורל הלאומי.

מתוך התערוכה: קיר. תמונה. סיפורצילום: באדיבות שי פרקש, יו"ר ועדת ציורי קיר, איקומו"ס ישראל
איור של דודו גבע

התערוכה של רוטשילד, שאוצרת דורית גורן, תציג ציורי קיר וקומיקס שיצר האמן, בוגר המחזור הראשון לגרפיקה שימושית בבצלאל. הוא התנדב לשירות בצבא הבריטי ושימש כצייר נודד בין בסיסי הצבא הבריטי בפלשתינה, קפריסין, מצרים ולבנון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ